Tulin äskettäin

Englannista ja nyt katselen nuoria suomalaismiehiä miten huonosti he pukeutuvat verrattuna keskieurooppalaisiin. Ei ihme että meillä on tuulipukukansan maine. Tuo ainainen T-paita ja hupputakki. Aina näyttää että ovat vain urheiluvaatteissa eikä mitään muuta tyyliä.
4852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eutumisess ole kehumista niin ei ole kyllä suomalaisten naistenkaan. Meeppä vaikka katsoon suureen markettiin kuinka ne lyllertää tuulipuvuissaaan ja lenkkareissaan. Ja ei vielä kovin vanhojakaan ole. Ei oo ihme että suomalaisten terveysmenot kasvaa.

Äänestä
  • En tiennytkään että terveysmenot kasvavat tuulipuvun käytöstä.

    Äänestä

Oletko ajatellut asiaa siltä kannalta, että siellä muualla Euroopassa pukeudutaan kummallisen junttimaisesti hyvin epäurheilullisiin vaatteisiin? ;)

Äänestä
  • todella urheilullista porukkaa ja harrastaa arkiliiluntaa. Ootkos ajatellu sitä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ranskasta ja kirjoitti:

Englannista ja nyt katselen nuoria suomalaismiehiä miten huonosti he pukeutuvat verrattuna keskieurooppalaisiin. Ei ihme että meillä on tuulipukukansan maine. Tuo ainainen T-paita ja hupputakki. Aina näyttää että ovat vain urheiluvaatteissa eikä mitään muuta tyyliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu