Suhtautuuko,

keski-ikäset miehet yhtä katkerasti nuorempiin miehiin kuin keski-ikäset naiset nuorempiin naisiin?

Eli ovatko tosi kiukkusia? =)
9341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tulevana keski-ikäisenä naisena. Mä en ainakaan oo kenellekkään katkera vaikka täti-ikä lähestyyki.

Pahatuulinen oon muuten vaan.

Äänestä

muista en tiedä

Äänestä

kun päivä päivältä komistuu.

Äänestä

että naisten keskinäisen nokkimisjärjestyksen määrittelee kauneus, miesten vastaavaan sitten lompakon paksuus.

Ja me kaikkihan tiedämme miten nämä asiat kehittyvät elämän edetessä.

Äänestä

ei aikuistuta koskaan.

Äänestä

ihan siitä minkä näköinen tämä keski-ikäinen nainen on. Eli jos on ruma niin aivan varmasti käyttäytyy todella ilkeästi nuorempiaan kohtaan.

Äänestä

Loukkaannun jos joku tokaisee jotain iästäni.Mutta en syytä itseäni nuorempia (naisia, tyttöjä) siitä.Olen väsyneempi kuin nuorena mutta monet sen aikaiset huolet ovat toisaalta voitettuja.En halua uudelleen elää nuoruuttani.Ehkä rewind yheks illaksi menemällä ulos tanssimaan (jota tosiaan kehtaan!!)mutta en ole yhtään omasta mielestäni enkä muidenkaan mielestä rupsahtamassa.Olen niin hyvin säilynyt, että henkkareita kysytään röökiostoksilla.En ole psyykkisesti ikiteini vaan ehkä sellainen "jämähtänyt 25:een". En koe nuoria tyttöjä ongelmana.Päinvastoin, on helpotus mulle, että jotkut uutukaiset jaksavat sellaisia asioita mihin itse olen aivan uupunut.Kuten taistella monista asioista jotka on haastavia ja mihin tarvitaan inspiraatiota.Olen väsähtänyt mutten katkera.Kateellinen olen ikäisilleni joilla on töitä,koska itse en saa töitä.

Äänestä

pikemminkin persoonasta kuin sukupuolesta. Mä en ole koskaan kohdannut katkeruutta vanhempien naisten puolelta pelkästään ikäni takia.

Äänestä

..vaikken keski-ikäinen olekaan.

Mitä muuten naisten ikään tulee ja toisaalta aasinsiltaisesti parien ikäeroihin, niin neljäkymppinen mies jos ottaa kaksikymppisen naisen en näe siinä mitään kummallista. Kun nainen on kolmekymmentä, on mies vasta viisikybäinen. Miehen ollessa kuusikymppinen, on tilanne vielä OK. Mutta kun mies täyttää seitsemänkymmentä ja nainen viisikymmentä, herää väistämättä kysymys mitä niin vanhalla akalla tekee?

Hehehaha.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eimikäänhienohelma kirjoitti:

keski-ikäset miehet yhtä katkerasti nuorempiin miehiin kuin keski-ikäset naiset nuorempiin naisiin?

Eli ovatko tosi kiukkusia? =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu