Onko kukaan niin hyvä

että pitäis ansaita

10 miljoonaa euroa (60.000.000mk) vuodessa?

Minun pieneen tyhjään kaali ei mene. Siis jos lasket että normaali duunari tienaa noin Bruttona 2500 euroa/kk joka tekee 30.000 euroa vuodessa.

Jos jakaa 10.000.000 euroa 30.000 eurolla se tekee 333 vuoden palkka.
Kuka tavallinen tallaaja pystyy tienamaan saman summan työllä?
Jos lasket että aloitat työnteon kun täytät 20v ja lopetat kun täytät 65v niin työvuosia tulee 45, ja se kertaa 30,000 euroa se tekee 1,350.00 euroa joka pystyy tienamaan!

Jos taas lasket että saat 10.000.000 euroa/vuosi ja teet saman 45 vuotta työtä se tekee 450,000,000 euroa elikä 2,7 miljaardi markkaa.
Onko tämä nyt sitten oikeuden mukaista?

Pyydän että ne jotka tienavat yli 100,000 euroa /vuosi ei vastaisi tänne ollenkaan!

1

416

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niitä

      markkoja kandeekin laskea.. toisista hommista vaan tienaa enemmän kun toisista se on sitä elämää! *ituttaahan se tietysti kun ei itse tienaa miljoonia, joskus olis kai pitäny tehdä toisenlaisia valintoja, että olis sillä jakkaralla istumassa jolla sitä rahaa jaetaan kottikärryillä eikä mittalusikalla :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2566
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2156
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      35
      1045
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      897
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      798
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      660
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      578
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      525
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      511
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      502
    Aihe