Moniko parisuhde on onnistunut parhainpäin ilaman pahempaa kriisiä pettämisen jälkeen? Siis kun petos on tullut ilmi? Oletteko naiset pystynyt nauttimaan täysin suhteestanne ja ennenkaikkea seksistänne sen jälkeen tai vaivaako katkeruus pitkään ja eipäilys. Tahtoisin tietää kannattaako jaksaa tuhlata voimiaan, jos se on yleensä pitkä ja kivinen tie uuden onnen löytäminen pettäjän kanssa. Hiipiikö se teidän sänkyynne ja seksiin mukaan se, että hän on ollut toisen kanssa sinun rakas? Minulla pyörii se ajatus mielessä.
Kuinka moni
on onnistunut
4659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mieheni on pettänyt minua muutaman kerran. Eihän se nainen ole meidän kanssa sängyssä. Nautimme molemmat suhteestamme ja olemme rakastuneet vain lisää vuosien saatossa. Puhumalla asiat selviää. Seksi on seksiä, rakkaus rakkautta. Ei meidän vuoteessa todellakaan vieraita naisia näy. Kun itse tietää olevansa hyvä ja rakas kumppanilleen niin ei tarvitse toisia naisia pelätä.
olet hyvä, miksi hän petti alunperinkään. Jotainhan täytyi olla vialla. Tiedän liittoja, joita on jatkettu pettämisen jälkeen, mutta kyllä se on kaivertanut suhdetta ja varsinkin siihen kuuluvaa läheisyyden tunnetta.
jälkeen (yritin itsemurhaa), mutta en sitten enää kun olen tullut ns.järkiini.
niin riittämättömyyttä ja vaikka seksimme onkin laatua ja hyvää toisillemme. Silti mietin just miksi mikä sai hänet tekemään niin. Miten te selvisette? Oletteko vielä yhdessä, kun sinulle tuli järki käteen?