Terve
Siksi jatkuva että se ilman ajatustyötä olisi aina toiminnassa .
Onko chervoletin eri malleissa jotain eroja? On HD eli jotenkin rankempaan käyttöön no minun käyttö on suht kevyttä hevostraileri ja sievä vene satunnaisesti peräkärryllä jotain pientä.
Autoksi en nyt hiacen 4 vetoista laittaisi vaikka loistava olisikin.
Joku usa pic-up jossa tilat 5 hengelle ja lavaa tai joku helposti huolletava pakettiauto.
USA 4x4 jatkuva 4veto?
9
1657
Vastaukset
- Ruuhkakivi
Kyllä, ilman muuta, niin minustakin...
- duramax
laita duramaxi on tilat viirellejja 6.6 l moottori.kuorma auto saat alvin pois ei auto etua.ei 80 lätkää.
- juu ei lätkää
2001 ja uudemmissa dieseleissä nopeudenrajoitin. Mikään kuorma-auto ei tarvitse lätkää, koska nopuesrajoitus kuorma-autolle on tuo 80.
- L200
juu ei lätkää kirjoitti:
2001 ja uudemmissa dieseleissä nopeudenrajoitin. Mikään kuorma-auto ei tarvitse lätkää, koska nopuesrajoitus kuorma-autolle on tuo 80.
Nopeudenrajoitin on pakollinen vain N3 luokan ajoneuvoissa, eli kuorma-autoissa minkä kokonaispaino on yli 12000kg.
- sun mielestä
L200 kirjoitti:
Nopeudenrajoitin on pakollinen vain N3 luokan ajoneuvoissa, eli kuorma-autoissa minkä kokonaispaino on yli 12000kg.
Mersun Sprintteri noin painava? Nopeuden rajoitin ON PAKOLLINEN, paitsi jos on bensakone. Että silleen.
- kaurapuurosta
sun mielestä kirjoitti:
Mersun Sprintteri noin painava? Nopeuden rajoitin ON PAKOLLINEN, paitsi jos on bensakone. Että silleen.
ainakin nettiautossa on myynnissä monia "hyväksytty ilman nop.rajoitinta" ja on rek. kuorma autoksi.
- L200
kaurapuurosta kirjoitti:
ainakin nettiautossa on myynnissä monia "hyväksytty ilman nop.rajoitinta" ja on rek. kuorma autoksi.
No joo, näytti olevan vanhaa tietoa. Eli nopeudenrajoitin on tosiaankin pakollinen nykyisin ainakin lähes kaikissa uusissa kuorma-autoissa, ei noi AKE:n sivutkaan aiheesta olleet kovin selkeät.
- olemassa?
eikös jenkkipakujen nelivedot ole aina sellaisia, jotka kytketään vivusta tarvittaessa päälle kuten hiluxissa.
Pitävällä pinnalla on syytä ajaa takavedolla.
Joistakin Audin malleista löytyy torsen-tasauspyörästöllä toteutettu "jatkuva neliveto".- L200
Ainakin "ennenvanhaan" jenkkipickupeja sai vaihtoehtoisesti kytkettävällä nelivedolla, eli normaalisti takavetoinen ja kytkemällä kova neliveto, sekä keskustasauspyörästöllä olevalla nelivedolla jolloin auto on aina nelivetoinen mutta veto kytketään "kovaksi" keskustasauspyörästön lukolla.
Tälläisiä oli ainakin 70-80 luvuilla Dodgen PowerRam josta oli kumpiakin versioita.
Nykykäytäntö taitaa olla enemmän tuo kytkettävä 2/4 veto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä8010887Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on14310250- 258001
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776434Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.445371- 724986
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1394279Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai194173Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas443924Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1313544