Kukat

Kun lähtee tapaamaan ensimmäistä kertaa nettiystäväänsä.

Minkälaiset kukat veisi?
Montako niitä olisi oltava ?
6555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Yksi kukka oli mielestäni sopiva. Eikä mielellään punaista ruusua. Vaikka keltainen ruusu. Tai itse pitäisin kovasti gerberasta!

Äänestä

Jos on hyvä nettiystävä, niin osta Orkidea.

Äänestä

minä en ole saanut mitään tuliaislahjaa oskaan kun ystäväni kanssa olemme nähneet. ei edes teot puhuneet pitämisestä sanoista puhumattakaan...

Äänestä

Riippuu tietenkin siitä miten kauan olet ystäväsi tuntenut, mutta pitäisi olla melkoisen pitkäaikainen tuttavuus ennen kuin itse voisin ottaa kukat luonnollisesti vastaan.. En suosittelisi ensimmäiseen tapaamiseen, jollet sitten keksi jotain jippoa. Minä ainakin vaivautuisin perinteisestä kukkapuketista, se on jotenkin liian romanttista ja intiimiä kun toista ei ole aiemmin tavannut.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä kuin Sandi. Kukkien otollisempi aika ainakin itselleni olisi sitten mahdolliset seuraavat kerrat.
    Yksi iso kauniskukkainen ruusu tai gerbera tai pieni söpö matala kimppu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juhani53 kirjoitti:

Kun lähtee tapaamaan ensimmäistä kertaa nettiystäväänsä.

Minkälaiset kukat veisi?
Montako niitä olisi oltava ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu