Jätin jo rakastajattareni kertaalleen, mutta hän edelleen lähettää supereroottisia viestejä. Hyvä ettei polvillaan anele mulkkua. Kertoo viesteissään mitä kaikkea tekisi, miten pukeutuisi. Järki sanoo EI, EI & EI. kyrpä KYLLÄ, KYLLÄ, KYLLÄ.
Kotona on masentunut vaimo, joka ei anna, mutta jossa on kuitenkin potentiaalia. Ja meidän kaksi pientä lasta.
Ei vai kyllä?
Kotona on masentunut vaimo, joka ei anna, mutta jossa on kuitenkin potentiaalia. Ja meidän kaksi pientä lasta.
Ei vai kyllä?
Vastaukset 14
Vanhimmat
sinun puolestasi, siinä jo kirjoitit, että järki vastaan himo-tilanne. Itse jätin ukkomiehen, mutta en lähettänyt perään mitään viestejä, vaikka mieli tekikin. Olen valtavan ihastunut mieheen ja himoitsen ja kaipaan häntä, mutta järjen ääni mulla voitti, kun ajattelin perhettä. Kai mä silti tein oikein, ainakin moraalisesti ajateltuna. Itse olen kyllä onneton.
pieni kyllästysterapia olisi paikallaan, polje sitä lutkaa niin kauan ettei enää kiinnosta, ehkä sitten oma vaimo alkaa taas maittaa!
Jos vastaat kyllä ÄLÄ MENE sano EI. Ja käsket lopettaa sen viestittelyn.
Jos vastaat et tiedä, tai en oikein niin kuin pitäisi sano KYLLÄ.
Älä elä elämääsi ei hyvässä parisuhteessa elämä on liian lyhyt.
Ota uskalla tämä toinen kokonaan, jos sitä haluat.
Usko petollisuudella et saa hyvää aikaan itsellesi ja olet häviäjä silloin loppupeleissä.
RAKKAUS ennen HIMOA
paska!
EI,EI ja EI
No pane jos panettaa mutta mieti kuitenkin, mitä mahdollisesti menetät. Näitä kullinkirjuajia on maailma täynnä ja saattaahan ne himottaa, hetken. Jos siis haluat, että sinut nähdään vain isona mulkkuna niin kuuntele haaroväliäsi jos taas haluat olla mies, klannattaa käyttää myös yläpäätään!
ANNA PALAA!!! EI SE KÄYTÖSSÄ KULU!!! PARANEE VAAN! KERRAN TÄÄLLÄ ELETÄÄN, ELÄ JA NAUTI! JOS TOINEN PIHTAA,EI SE TARKOITA ETTÄ KUMMANKIN PITÄIS PIHDATA! ONNEA MATKAAN JA NAUTINNOLLISIA SEKSISESSIOITA!
No, ei ihan noinkaan. Täytyy muistaa, että nämä kullinkirnuajat ovat aikamoisia jakorasioita ja on suuri riski saada muutakin kuin sitä "nautintoa"...
Ja juuri siksi, että täällä eletään vain kerran kannattaa miettiä, onko hetken pano se autuaaksi tekevä, vaan kannattaako satsata pitempikestoiseen ratkaisuun ja kestävämpään suhteeseen.
Ei ihan noinkaan vaan täytyy muistaa, että nämä kullinkirnuajat ovat aikamoisia jakorasioita ja saattavat antaa muutakin kuin sitä "nautintoa"...
Ja juuri sen takia, että täällä eletään vain kerran, kannattaa miettiä, onko se kertapano sen väärti, että kannattaa hyvä ihmissuhde vaarantaa.
tää on taas näitä toiveajatteluita, säälittävä yritys.
Heitä nainen pihalle kokonaan. Sano, että miehelläkin on tarpeet elää ja normaali elämään kuuluu tyytyväisyys myös seksin osalta. On ne pihtaavat naisetoikeita luusereita... luulee voivansa hallita miestään ja käyttää taloudellisesti hyväksi vaikka itse eivät tyydytä miehen tarpeita. Parisuhde on hyvinvointia ja ei tarkoita myöskään lapsen ehdoilla.
Rehellisesti ei ja keskustelet vaimon kanssa seksiasiat kuntoon ja miksi hän ei anna jne ja sittenpä alkaa taas hommat luistamaan!
Selität vaimolle, että olisi joskus kiva saada eroottisia, pornoja viestejä ja laitat itse myös hänelle, siitä tulee potkua makkariin. Ainakin meillä! Ostat lahjaksi Sexyt stay-upit ja alusvaatteet, niin hän voi innostua :)
Ja jollei nämäkään auta, keskustelet rehellisesti, että sitten seksiä on saatava muualta. Pitäis ymmärtää!
Ap ei kertonut mistä vaimo on masentunut. Jos vaimo sai selville sivusuhteen tai mies tunnusti, niin ei siinä paljon sexyt alusvaatteet auta.
Lisäksi ap kertoo vain oman versionsa tarinasta. Huoltaako vaimo työn lisäksi kaksi pientä lasta ja mies vain luuhaa kakkosen, harrastusten, työn yms kanssa kaiken aikaa.
On se niin helppoo toitottaa toiselle neuvoja, kun koko tarinasta tietää vain sen vähän, minkä toinen osapuoli paljastaa.
KYLLÄ, KYLLÄ