Siis minkälainen keskustelija

kirjoittaja, joka joskus käytti nimimerkkejä Wastaaja, ex-Wastaaja ja e.W?

Minusta hänen kannattaisi mennä eteenpäin sen sijaan että morkkaa, yleistää ja puhuu kokemastaan kiusaamisesta. Onko hän muka ainoa kiusattu? Onko hän ainoa paskaa päälleen saanut kirjoittaja?
12385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

vai edelleenki... ihan sama

Äänestä

vainoharhainen ja pahasti addiktoitunut

Äänestä
  • Mä en tajua, että miten sinä kehtaat porsastella noin...

    Äänestä

kokee asiat toisin, mitä toinen.

Äänestä

Hän ei todellakaan ole ainoa palstalainen, joka on saanut paskaa niskaansa, eikä takuulla ainoa kiusattu. Hän on itse asiassa itse mm. yksi Papeeten ja Timantin kiusaajista ja paskan niskaan nakkaajista.

Hän on kuitenkin ainoa joka jaksaa muistaa jokaisen poikkipuolisen sanan tai eriävän mielipiteen jonka on joltain palstalaiselta saanut ja jaksaa niistä sitten muistuttaa joka käänteessä ja oikeuttaa eriävillä mielipiteillä toisten kimppuun hyökkäämisen.

Se että on kiusattu, ei oikeuta tekemään samaa muille.

Äänestä
  • Törkeä mustamaalaaminen veks! Minä ainakaan en itse tee tuonlaista, joten ei kuulu tehdä sinunkaan ainakaan minua kohtaan.

    Äänestä

vainoharhainen

Äänestä
  • Jälleen, _jos_(?) sinäkin siis sattuisit tarkoittamaan esimerkiksi minua ( olen joskus käyttänyt aloituksessa mainittuja nimimerkkejä rekisteröitymättömänä), niin pikku ongelma sulla kyllä nyt on sellaisen asian kanssa, että minä en koskaan ole kirjoittanut mitään vainoharhaista.

    Sen sijaan jotkut ovat vainoharhaisena haukkuneet minua esimerkiksi "hulluksi" jne., mitä itse en harrasta.

    Äänestä

  • .................. kirjoitti:

    Jälleen, _jos_(?) sinäkin siis sattuisit tarkoittamaan esimerkiksi minua ( olen joskus käyttänyt aloituksessa mainittuja nimimerkkejä rekisteröitymättömänä), niin pikku ongelma sulla kyllä nyt on sellaisen asian kanssa, että minä en koskaan ole kirjoittanut mitään vainoharhaista.

    Sen sijaan jotkut ovat vainoharhaisena haukkuneet minua esimerkiksi "hulluksi" jne., mitä itse en harrasta.

    aamulla kun olet nukkunut krapulan pois lähdet kävelylenkille ja vietät palstavapaan päivän

    Äänestä

  • kiinni : kirjoitti:

    aamulla kun olet nukkunut krapulan pois lähdet kävelylenkille ja vietät palstavapaan päivän

    Minä olen sataprosenttisesti selvin päin. Sinusta tai muista tän ketjun kirjoittajista en osaa sanoa.

    Äänestä

mutta minulla on mielipide keskustelijasta joka tekee tällaisia aloituksia.

Äänestä
  • ei kysytty

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on mielestänne kirjoitti:

kirjoittaja, joka joskus käytti nimimerkkejä Wastaaja, ex-Wastaaja ja e.W?

Minusta hänen kannattaisi mennä eteenpäin sen sijaan että morkkaa, yleistää ja puhuu kokemastaan kiusaamisesta. Onko hän muka ainoa kiusattu? Onko hän ainoa paskaa päälleen saanut kirjoittaja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu