Mulla on todella lyhyet pureskellut kynnen nysät, joten aattelin otattaa geelikynnet... no kaks viikkoo sitte sain kynnet (65€), "kynsimestari" epäili jo sillon niitten pysyvyyttä.(aikasemminki ollu geelikynnet jotka pysy todella hyvin!1/2 vuotta ja yks kynsi irtos!!)no kuitenkin, kaks päivää oli juhlaa kunnes pari irtos :( Ei muuta ku laittamaa uudet (12€). Siitä neljä päivää ni rupes kynnet irtoomaan :O Halpaa lystiä! Ne kaks uutta kynttä paikalla lampsein liikkeeseen näyttämään niitä... USKOMATONTA, mulle sanottiin että mun PITÄÄ KASVATTAA NYT OMAT KYNNET :O :O just joo... mikäköhän mulla ny oli tarkotus?! Ei ainakaan saada kasvamaan omat kynnet vai?
näin täällä
"kynsien kasvattaja"
81000
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No ensiksi jos maksoit 65e,mielestäni siis tosi halvalla sait..(kun täällä helsigissa alk 80e)ja jos sinulle sanottu että mahdollisesti ne ei pysyy niin mitä ihmitelet?
no mut se nyt olis puuttunu et olisin joutunu pulittamaan enemmän kynsistä,huhhuh! kuka nyt haluaa laittaa rahaa taivaan tuuliin... ja miks ne on ennen pysyny sit samois nysis? lujaa laatua ... no ei voi mitään!
kynsien pureskelusta eroon pyrkivälle. Et voi kuitenkaan odottaa ihmeitä.
Niin geelit kuin akryylitkin on tehty kiinnittymään luonnon kynnen keratiiniin, joten on selvää että mitä lyhyempi oma kynsi on alla, sen heikompi kiinnitys. Lisäksi melko lyhytkin rakennekynsi "kampeaa" iskusta helposti poikki tai irti, kun tukea on alla vähän. Alussa on siis välttämätöntä käydä huolloissa 1-2 viikon välein ja varautua yksittäisiin korjauksiin myös siinä välillä, mutta luonnon kynsi parantuu yllättävän nopeasti ja jo parin-kolmen ensimmäisen huollon jälkeen kiinnityspohja on huomattavasti pidentynyt ja voit pidentää huoltoväliä.
Niin,joskus tekisi mieli pyytää asiakasta menemään johonkin muualle-niin epärealistisia on toiveet!Jos itse kaluaa kyntensä nysiksi,niin pitäisi ymmärtää,ettei muutosta hetkesä saa.Ettet vaan olisi taas liottanut suussasi..
tiedän että kynnet kyllä pysyvät todella lyhyissäkin kynsissä,kokeilkaa muottia. Vikaa on usein asiakkaassakin mutta kertokaa asiakkaalle tosiasiat ennen kuin laitatte yhtäkään kynttä, ettei tule väärinkäsityksiä. Todella lyhyissä kynsissä tekniikan ja taidon merkitys korostuu joten katsokaa myös peiliin ennen kuin haukutte asiakkaat.
Itsekin tykkään tehdä mielummin muoteilla kuin tipeillä. Ja hyvin on pysyneet vaikka lyhyet kynnet. Toki kaikilla ei ees geelit pysy. Kokeile acryylejä ;)
Aina kannattaa kokeilla niin kyllä se oikea tekniikka löytyy :)
Miten niin kaikilla ei geelit pysy? Ohjaapa ottamaan yhteyttä minuun, niin kokeilen onneani josko vaikka saisin pysymään:D Ottaisin mieluusti tuollaisen haasteen vastaan.
Minä myös tykkään tehdä muoteilla sekä geelit että akryylit, on paljon luonnollisemman kynnen tuntuiset itselläkin kun on muotilla tehty. On myös kestävämpiä käytössä ja nopeampia tehdä.
kiva, kiitos "kommenteista" :D
pitää kokeilla muita...