Tietääkö kukaan, minkä niminen on toreilla usein esiintyvä, ilmeisesti perulainen yhtye?
perulainen yhtye
7
2201
Vastaukset
- Ce' va
toreilla pyörivät inkkarit ovat ruotsista. Ruotsin kansalaisia/Siirtolaisia /.. kait ehkä pakolaisia .vuodesta toiseen niitä samoja näkee siellä täällä suomen kävelykaduilla soittelemassa.jotkut osaa soittaa, osa ihan perseestä.Mutta parempia soittajia kun nuo albaanikerjäläisromanit .
- alkuperäinen kysyjä
Nämä mun kyselemät heput todella osaa soittaa ja kaupittelevat samalla levyjään.
- suhteellista tuo
alkuperäinen kysyjä kirjoitti:
Nämä mun kyselemät heput todella osaa soittaa ja kaupittelevat samalla levyjään.
Yleensä suurin osa soitosta tulee taustalevyltä...
suhteellista tuo kirjoitti:
Yleensä suurin osa soitosta tulee taustalevyltä...
..soitti ihan livenä joku inka/perulainen yhtye ja möi samalla levyjään, muistan sen hetken hyvin kun menin ostamista varten katsomaan kadun toiselle puolella kivijalkakaupasta rannekelloa, niin näytti oululaiset kellomyyjätkin hytkyvän sen musan tahdissa, että olipas tosi koukuttavaa tälle kansalle;) Harmitti että oli just sillon rahasta hirmu uupa, olisin ostanut sen levyn.
Luulen että silloin oli joku festivaalit jonka yhteydessä he kävivät.
Tuosta voi olla jo 7-10 v..
Myöhemmin olen nähnyt nähnyt samanlaisen kansanosan jäsenen myyvän levyjänsä savolaisella torilla mutta se oli jotain konemaiseksi roskaksi tehtyä roskaa se..
- tässäyhtyeennimi
El Sikuri.
- fukifukifyki
Los Paranoias. Ukot vaihtuu koko ajan, osa makaa kotona sosdun rahoilla, osaa kiertää pilvessä keikoilla ja nussimassa hölmöjä naisia.
- Anonyymi
Macchu Picchu. Tosin sillä nimellä ratsasti sit lukematon määrä muitakin vastaavia kokoonpanoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1062981Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542106IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632072Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al381749- 1461430
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624986- 99880
- 50744
- 77723
- 55707