Iltaa musiikinystävät!
Olen kuvitellut, että radio Suomi-popilla soitetaan ainoastaan suomalaista musiikkia, mutta onko asian laita sittenkään niin?
Kysymys Suomi-popista!
4
441
Vastaukset
- näin on
Näin on. Huomioithan sen, etteivät kaikki suomalaiset bändit todellakaan laula suomeksi.
- aloittaja
Tiedän toki tämän, mutta silloin kun laitoin viestiä, siellä soi joku brittiläinen kaveri (en muista nimeä). Hämäännyin tästä, kävin Suomi-popin nettisivuilla, ja sielläkin luki: soi parhaillaan (tämä brittisälli).
Kovin hämmentävää, sillä se on ainoa kerta, kun olen kuullut Suomi-popilla ulkomaista artistia, ja luulin, ettei siellä moisia edes soiteta. - ollut...
aloittaja kirjoitti:
Tiedän toki tämän, mutta silloin kun laitoin viestiä, siellä soi joku brittiläinen kaveri (en muista nimeä). Hämäännyin tästä, kävin Suomi-popin nettisivuilla, ja sielläkin luki: soi parhaillaan (tämä brittisälli).
Kovin hämmentävää, sillä se on ainoa kerta, kun olen kuullut Suomi-popilla ulkomaista artistia, ja luulin, ettei siellä moisia edes soiteta.Paul Oxley's Unit (?). Oli enemmän tammisaarelainen kuin brittiläinen bändi, ja Suomen suosituimpia 80-luvun alussa.
- Aloittaja
ollut... kirjoitti:
Paul Oxley's Unit (?). Oli enemmän tammisaarelainen kuin brittiläinen bändi, ja Suomen suosituimpia 80-luvun alussa.
Sehän se oli. Mielenrauha palasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913155
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.662882- 2032260
- 741906
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91741- 1081595
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191186- 811140
- 951099