Joulun lähestyessä kysyn, kenen puoliso ottaisi hikarit jos omat lapset joutuvat laulamaan tarhassa/koulussa: "Porsaita äidin oomme kaikki.."?
Joulun lähestyessä
Taasnäitä
4609
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oli niin tärkeä asia, että on pakko vastata. Tai sitten ei. Lapset tuskin joutuvat moista laulamaan, mutta ei, ei mies siitä välittäisi. Kutsuupa tuo itseäänkin joskus siaksi.
Lapsiahan meillä ei ole, mutten usko, että mieheni millään lailla porsas-laulusta ottaisi nokkiinsa, jos tulevat lapset sitä lauleskelevat. En näe siihen mitään syytä. Mies päin vastoin odottaa, että teen jouluksi kunnon kinkun, viime vuonna kelpasi oikein hyvin :-)
Heh, tällä nyt taas viitattiin siihen oletukseen että muslimeille sika on kokonaan pannassa.
Eipä ole itselläni, lapsia mutta varmaan se ahman poika joutuu kärsimään siitä renkutuksesta tarhassa... kuten myös flunssasta ja korvatulehduksista... se on sitä lapsen arkea... tarhat on oikeita tautipesäkkeitä toisaalta, jos ei leiki muiden kanssa ei tule sosiaaliseksi;D
Porsaita äidin oomme kaikki oomme kaikki, porsaita äidin oomme kaikki kaikki... sinää ja isää;D näin meillä laulettiin kotona;D
Ahman pojalla on muuten tyttökaveri, ahma toivoo pojastaan oikeaa naisten miestä... No toivottavasti pilailee vaikka sinänsä naisten miehenäkin voi olla onnellinen, jos ei ajattele kovin syvällisesti mikä varmaan periytyy suvussa ahman puolelta ja ei se ahman exäkään nyt ihan aina vaikuta kovin hmm.. syvämietteiseltä.
"moon pannu 60 jätkää ja 10 muijaa montaa sää Pirjo??"
Miksi ottaisi?