Haluaisitko saada joskus omia lapsia?
Tai.. jos sulla on jo niitä omia lapsia niin haluausitko saada niitä vielä lisää???
Montako? ;)
Tai.. jos sulla on jo niitä omia lapsia niin haluausitko saada niitä vielä lisää???
Montako? ;)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Haluaisitko sinäkin löytää miehen, joka haluaa niitä mukeloita?
En kyl tiiä oisinko ees hyvä isä.
Oishan se kiva jos ois vaik oma poika. Vois metsästää ja käydä ampuus sen kans, jos se nyt siintä ees kiinnostuis.
Isovanhempana ois viel kivemp olla.
kyllä tai ei.
laadukkaita naisia. Lapset eivät kiinnosta; onneksi =D
tuollaisen puoli tusinaa laittaa heti putkeen niin ei tulis aika ptikäksi :)
Seksin saanti tunnetusti lakkaa, jos sattuu vahinko D:
NOT!
Ehhhhehehehehehehe xDD 8D
Jos päädyn vakaaseen parisuhteeseen: Epävarma ehkä. Jos tuntuu että suhde on loistava ja nainen juuri oikeanlainen ja kaikki muutenkin ok niin sitten ehkä suostun vielä lohkeamaan paloiksi enemmän kuin nyt.
Jos käy vahinko syystä tai toisesta ja päädyn jälleen kerran isukiksi naiselle jonka kanssa en ole vakaassa suhteessa... jumaleissön. Siinä vaiheessa lopetan sitten turhan pidättelyn ja pistän just niin monta masua palleroiseksi kuin vaan kohtuullisella verbaalisella suostuttelulla on mahdollista.
Sirpamaikkarilta on jälkimmäisessä tapauksessa ensimmäinen xD
Milläs maksat niitä?
Köyhä puuseppä.
Vai onko se sitten kerralla paskaksi ja palamaan. Kaadetaan yhteiskunnan niskoille koko lasti. Vuosikymmenien velkavankeus, eikä pysty omistamaan mitään.
Huonoa elämää.
"Vuosikymmenien velkavankeus, eikä pysty omistamaan mitään."
Ei muuten tule. Ne on ulosottokelposia vain jos on todistettavissa että toisella on rahaa. Rahattomalta ei elareita peritä jolloin kakarat ei itseasiassa ole millään tavalla velkaannuttava osa elämää sellaiselle jolla rahaa ei ole.
Itse sain kesällä pari kuukautta elarihuilia koska oli terveysmenoja niin paljon.
"Kaadetaan yhteiskunnan niskoille koko lasti. "
Tulevia veronmaksajiahan siinä tehdään joten se pitää käsittää sijoitukseksi tulevaisuuteen. Mä voin taata että ne kakarat ei tule tuottamaan vanhemmalleen - etenkään isälleen - pesoakaan rahaa - jolloin se että yhteiskunta huolehtii tulevista veromaksajistaan ei ole mikään yhteiskunnallinen epäkohta vaan päinvastoin; järkisijoitus.
Katsos jos niitä veronmaksajia ei ole niin eipä ole sinulla eläkkeitäkään. Niitä eläkkeitä kun ei säästellä vaan ne maksellaan suoraan kulloisenkin veronmaksajamassan tuloista. Vain eläkevakuutuksia siirrellään tulevaan.
"Huonoa elämää."
Mielipide. Tuossa vaiheessa kyse on vain uudesta elämästä ja mahdollisuudesta johonkin. :)
Jos asia hermostuttaa sinua niin alappa katsella mulle sopivaa naista että yksi riski maailmasta saadaan hoidettua ;-)
Ei ole lapsia mutta haluaisin 1-3 lasta.T: Sinkku mies
tässä iässä hermo kestäisi.
Kun noi olemassaolevat on jo käytännössä aikuisia, niin mun oma mieli ei ole enää sellaisessa vauva-asennossa. Nyt tahdon vain nauttia noiden nuorten aikuisten miesten seurasta.
Mua huolestuttaa se, että jos nuo alkaa tehdä omia kersoja, niin kiinnostaako mua ukkinakaan ne pienet lapset. Juuri nyt mulla on pikkulapsiin aika etäinen suhde.
... vaikken mies olekaan :)
En halua yhtään ipanaa enempää. Tai ei ainakaan ole suunnitelmissa, eikä ajatuksissa. :)
Nuo kaksi - riiviö ja täystuho- riittävät loistavasti.
Joskus ajattelin, että kolme teen ja sit se on siinä. Mutta jos niin kävisi, että kolmas tekisi tuloaan, niin vois olla melkoinen järkytys..
Kun on päässy niistä paskavaipoista ja valvotuista öistä eroon.. niin en niitä kaipaa :)
Ja sitäpaitsi joutuis taas vaihtamaan isompaan taloon, kun ei riittäisi omia huoneita tarpeeksi.. ja järkytys. :)
Ei ole enkä halua. Pari kissaa ja pienen koiran voisin ottaa jos joku keksisi lääkkeen allergiaan :P.