Biisissä mies kertoo tahtovansa viedä naisen eri paikkohin maailmassa...jotain Honoluluun ym.
Melko hidas, kuulin joskus vuosia sitten radiosta muutaman kerran. Tulkin levyiltä en ole löytänyt, mut melko varmaan on sen kpl.Mikähän ois?
Janne Tulkkia?
5
523
Vastaukset 5
- Petter X
korkeintaan viedä naisen keittiöön (tiskaamaan ja laittamaan ruokaa) sekä siivouskomeron ovelle. Makuuhuoneen ovella iskelmämies opastaa naista: kun mä laitan satsit sisään, huuda "Isi, sä oot paras!"
- Lullukka
älä tyrkytä tapojasi, kamu!
- Janne Rakotulkki
mihkä koloon mutteria tunkee
- matikka
Janne Tulkilla on yksi kappale,Pieni maailma ,jossa on Espanjaa ,Irlantia,Vesuviusta, Calypsoa. En siinä kyllä huomannut Honolulua, mutta olisko kyseessä tämä levy. Se on vain sinkku ,eikä sitä kappaletta löydy CD:ltä.
- Lullukka
juuri siltä, mitä tarkoitan!YES!Kiitos, kun vastasit, luovuin jo toivosta.Nyt vaan sinkkua etsimään.Kiitti vielä kerran sadasti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022122Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271071- 71917
- 58908
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta109687