jäätävät miehet

Kertokaa minulle naiset...
Miten on mahdollista,että näen kadulla, baarissa, missä vain aivan jumalattoman upeita naisia aivan jäätävien näköisten "miesten" seurassa.?
Jos itse pokaan hyvän näköistä mammaa joka sanoo,että ei kiinnosta,tiedän että se ei ole ulkonäöstä kiinnji,koska 30min myöhemmin sama mamma kävelee käsikynkässä jonkun jäätävän kuikan kanssa,eli se ei ole selitys.
mutta mikä on???
miksi upea nainen innostuu kaverista joka on tullut suoraan roskakorista???
en ymmärrä en vaikka kuinka yrittäisin,miten nämä ihmiset on tavannut???
ymmärrän että jos todella rakastaa jotain niin ei siinä paljon ulkonäkö paina,mutta miten nämä ihmidet on tavannut,en ymmärrä. baarissa t'llainen "mies" menee juttelemaan hyvännäköiselle daamille niin ei varmana natsaa,joten miten nämä ihmiset tapaa ja rakastuu toisiinsa???kertokaa koska olen aivan pihalla...
113876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Äly, joka sinulta puuttuu.

Äänestä
  • Nainen isketään puheella ja olemuksella.

    Äänestä

vaikeaa antaa.

Äänestä
  • ensimmäisessä vastauksessa.

    Äänestä

"miksi upea nainen innostuu kaverista joka on tullut suoraan roskakorista???"
Mikä anti pelkällä hyvällä ulkonäöllä pitkässä suhteessa on, kun toisen naamaan ja ulkonäköön kuitenkin melko pian tottuu? Kauneus ei toki haittaa, muttei siitä oikeasti ole hyötyäkään. Luonne, äly, persoona, kyky huomioida, itsetunto, eleet, huumorintaju, fysiikka... mm. ne tekevät ihmisestä joko mielenkiintoisen tai epäkiinnostavan.

"miten nämä ihmiset tapaa ja rakastuu toisiinsa?"
Ystäväpiirin välityksellä, illanistujaisissa, työpaikoilla, kouluissa, missä nyt sitä aikaa paljon vietetään ja toisen persoona tulee tutuksi. On turvallisempaa lähteä luomaan suhdetta sellaisen ihmisen kanssa, joka on jo pitkältä ajalta tuttu, eikä mikään satunnainen baarista.

Ehkä näet naiset jumalattoman upeina, koska kiinnostuksesi osuu lähinnä heihin, ja miehet vastaavasti "jäätävinä" koska heistä et JOSTAIN SYYSTÄ viehäty niin? :)

Äänestä

on 'jäätävä' ja roskakorista tullut mies?? kiinnostaisi tietää.

sitä en tiedä missä kukin on toisensa tavannut, mutta paikkoja on muitakin kuin baari.
Ja jos tapaamasi pariskunnat ovat olleet pitkään yhdessä, niin voihan olla että mies on muuttunut suhteen aikana. Lakannut huolehtimasta itsestään, lihonut, alkanut kaljottelemaan tms. kyllä siinä ulkonäkökin muuttuu.
Mutta kun toiseen on kiintynyt, niin ei häntä noin vain jätetä.

Mutta kerro nyt minkä näköinen tuo JÄÄTÄVÄ on?? en ole koskaan tuollaista ilmaisua kuullut.

Äänestä
  • Jos mies on sen näköinen, että juuri on kömpinyt roskiksesta, niin se on rikas tai kuuluisa. Muita vaihtoehtoja ei ole, sillä naiset eivät tunnetusti arvosta pään (tai sydämen) sisältä löytyviä asioita.

    Äänestä

Itse olen usesti kuullut naisilta olevani hyvännäköinen, mutta eivät he silti olleet minusta kiinnostuneita. Sen sytyttää joku muu kuin ulkonäkö. Totta vaikka se onkin perseestä, ehkä ne "kuikat" ovat kehittäneet itseään muilla osa-alueilla kun jo lapsena huomasivat että ulkonäöllä he eivät tule mitään saavuttamaan.

Äänestä
  • .. kiva olla mielyttävännäköinen ja siisti. Sisin kuitenkin muokkaa myös sitä ulkonäköä ajanmyötä. Jos toinen on kovin avoin ja iloinen persoona, niin väkisinkin sen kokeen paremmannäköseks ja kiinnostavammaks, kun jonku tyhjäpään tai tosikon. Toisaalta vaikka ois kuin hyvä tyyppi ja haisee ku roskis, niin ei pysty edes mennä lähelle tutustuun. Se on siis 50-50. (:

    Äänestä

  • jepsustakeikkaa kirjoitti:

    .. kiva olla mielyttävännäköinen ja siisti. Sisin kuitenkin muokkaa myös sitä ulkonäköä ajanmyötä. Jos toinen on kovin avoin ja iloinen persoona, niin väkisinkin sen kokeen paremmannäköseks ja kiinnostavammaks, kun jonku tyhjäpään tai tosikon. Toisaalta vaikka ois kuin hyvä tyyppi ja haisee ku roskis, niin ei pysty edes mennä lähelle tutustuun. Se on siis 50-50. (:

    Roskiksessa on kylmä nukkuu jo näillä ilmoilla. Ei ihme jos sieltä kömpinyt näyttää jäätävältä. Kun sen tyypin vie lämpimään niin kyllä se siitä sulaa.

    Äänestä

mutta ohi vetää luonne. Tiedän erään melko vanhan ja ruman miehen, joka on niin hauska ja fiksu, että vedet lensi silmistä. Häntä jotenkin ihaili, vaikka en sentään voisi kuvitella suhdetta paljon vanhemman miehen kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan oba vaan kirjoitti:

Kertokaa minulle naiset...
Miten on mahdollista,että näen kadulla, baarissa, missä vain aivan jumalattoman upeita naisia aivan jäätävien näköisten "miesten" seurassa.?
Jos itse pokaan hyvän näköistä mammaa joka sanoo,että ei kiinnosta,tiedän että se ei ole ulkonäöstä kiinnji,koska 30min myöhemmin sama mamma kävelee käsikynkässä jonkun jäätävän kuikan kanssa,eli se ei ole selitys.
mutta mikä on???
miksi upea nainen innostuu kaverista joka on tullut suoraan roskakorista???
en ymmärrä en vaikka kuinka yrittäisin,miten nämä ihmiset on tavannut???
ymmärrän että jos todella rakastaa jotain niin ei siinä paljon ulkonäkö paina,mutta miten nämä ihmidet on tavannut,en ymmärrä. baarissa t'llainen "mies" menee juttelemaan hyvännäköiselle daamille niin ei varmana natsaa,joten miten nämä ihmiset tapaa ja rakastuu toisiinsa???kertokaa koska olen aivan pihalla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu