mahdollista, että kengännumeroni on 40, tai vähintään 39 2/3 vaikka jalkateräni pituus on vain 22 cm?? Kengänkokonihan pitäisi sen perusteella olla 34... Jalkani ei edes ole paksu vaan siro ja olen lyhyehkö. Äitini jalka kasvoi raskausaikana, mutta minä en ole ollut raskaana. Ei toi koko mua mitenkään haittaa, mutta vähän ihmetyttää.
Miten ihmeessä
4
919
Vastaukset
- väärä kaava
omakin koipi on jotain 23cm ja kenkä on armottoman varmasti 40.
- ehkä 19 cm
Mistä te siis päättelette, että kengännumeron pitäisi olla pienempi? Mittasin ihan viivottimella jalkani pituuden (koko 35) ja pituus on alle 20 senttiä.
- taulukoissa
ehkä 19 cm kirjoitti:
Mistä te siis päättelette, että kengännumeron pitäisi olla pienempi? Mittasin ihan viivottimella jalkani pituuden (koko 35) ja pituus on alle 20 senttiä.
lukee, että henkilöt, joiden jalkaterän pituus on vähintään 25 cm käyttää kokoa 40. Niin sen takia ihmettelin. Onneks en oo tilannut postimyynnistä ja luottanut taulukkoon..
Jalkaterän pituus on sama kuin ihmisen kyynärvarren (kyynärpäästä ranteeseen) pituus (kaikkihan opimme tämän Pretty Woman-elokuvasta...) ja mulla on lyhyet kädet, niin ihmetyttää että on siunaantunu 40 jalat, mutta mitä siitä, en ota asiasta komplekseja. - ihan sama mitä taulukoissa
taulukoissa kirjoitti:
lukee, että henkilöt, joiden jalkaterän pituus on vähintään 25 cm käyttää kokoa 40. Niin sen takia ihmettelin. Onneks en oo tilannut postimyynnistä ja luottanut taulukkoon..
Jalkaterän pituus on sama kuin ihmisen kyynärvarren (kyynärpäästä ranteeseen) pituus (kaikkihan opimme tämän Pretty Woman-elokuvasta...) ja mulla on lyhyet kädet, niin ihmetyttää että on siunaantunu 40 jalat, mutta mitä siitä, en ota asiasta komplekseja.ihan sama mitä taulukoissa sanotaan, mun jalka on 23 senttiä pitkä ja menee pituutensa puolesta lähes aina 37 kenkiin, jos on kapea kärki (jalkani on leveä räpylä) niin pitää olla 38.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561326Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731275Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311018Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47916Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51913Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830