Miksi Mies Tekstaa...

..Miksi mies tekstaa, heti baari-illan jälkeen, j
a sitten kysyy, seuraavana päivänä, että nähdäänkö?

Miksette voi ehdottaa; nähdäänkö ensi viikonloppuna?;)

Ketä kiinnostaa nähdä krapulassa???

Menee into. Ei kiinnosta. En anna enään numeroita. kun ei osata olla soittamati heti perään.

Ettekö tajua, että naisetkin hakevat vain baarista juttelu seuraa jne.
Ei mitään vakavaa!!!
221161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

sinusta kiinnostunut ja tietää "Jos ei tekstaa kolmen päivän sisällä, nainen katsoo ettei mies ole kiinnostunut."

Äänestä
  • ..Mitä ihmettä?

    Mun puolesta vois kuluu vaiks pari viikkoo,
    ennenkuin ottais yhteyttä. :)

    Äänestä

Ja sit ihmetellään et miks mies ei soita tai laita tekstaria...

Äänestä
  • Kyllähän muijakin osaa soittaa, jos on kiinnostunut kyseisestä miehestä?

    Äänestä

  • -Nainen 19- kirjoitti:

    Kyllähän muijakin osaa soittaa, jos on kiinnostunut kyseisestä miehestä?

    osaako varmasti soittaa? Jos on vaan pikkusen kiinnostunu, tai sillai ettei heittäydy epätoivoseks...

    Äänestä

Miksi sitten annat numerosi, jos et halua miehen soittavan / tekstaavan perään? Jos et etsi mitään "vakavaa", riittää pelkkä jutteluseura baarissa, niin ehkä onkin parempi olla antamatta numeroaan.

Äänestä
  • ..saisin ns. baarikaverin siitä ja sellasta sutinaa. xD

    Äänestä

"Ettekö tajua, että naisetkin hakevat vain baarista juttelu seuraa jne. "

Tajutaan tajutaan. Mekin haemme vain sitä jne.

Äänestä
  • ..tarvii mennä ns. virallisille treffeille seuraavana päivänä sitten???

    Äänestä

  • -Nainen 19- kirjoitti:

    ..tarvii mennä ns. virallisille treffeille seuraavana päivänä sitten???

    jne.:lle ei tule tilaisuutta, jos ei joskus tavata.

    Äänestä

En yleensä anna numeroani vieraille miehille, mut yhden kerran muistan ku joku mies sai sen vahingossa kun jouduin soittamaan sen puhelimella omaani ja sit pelkäsin koko seuraavan päivän, että ei kai se nyt vaan soita tai ota yhteyttä kun en tiennyt yhtään mitä olisin sille sanonut.

Kun seuraava ilta tuli, meinasin jo huokaista helpotuksesta kun ei ollut kuulunut mitään, mutta liian aikaisin; otti se sit kumminkin yhteyttä.
Mutta inhottavaa tollanen, kun joutuu pelkäämään jotain yhteydenottoja, joltain ventovierailta, joiden kanssa nyt ei oo haluja ees tutustua. Mulla ainakin menee koko päivä pilalle, jos joutuu jännittämään sitä, tuleeko se soitto, vai ei. (Muutenkin jännitän puhelimessa puhumista usein).

Äänestä
  • *meinasin jo huokaista helpotuksesta kun ei ollut kuulunut mitään, mutta liian aikaisin; otti se sit kumminkin yhteyttä. *

    Repesin. :D H
    yvin kuvailtu.. Vaiks ei ihan mun tilanteeseen sovi muuten. :)

    Äänestä

tossa on mun numero, toivottavasti et soita etkä
tekstaa. jee beibi jee.

kysymykseesi miksi se mies tekstaa? no tietenkin
siksi että sais pesää, mitä itse luulit? sun henkevien juttujesi tähden? camoon, herää todellisuuteen.

Äänestä
  • ..tajuan kyllä, miksette sitten tekstaa:

    Haluaisitko mua tänään?

    Siinä se, eikä mitään: mennäänö kahville, ravintolaan jne. xD

    Äänestä

Tekstasko se oikeesti, vaikket antanut sille pillua? No huh huh! Pysy erossa moisista luusereista, jotka jää ruikkuttamaan. No, sillä ei varmaan oo tarpeeksi montaa mimmiä kierroksessa yhtä aikaa. No mut ei kai kaikilla oo. Elämä on.

Äänestä
  • En enään sitten katso päinkään tuollaisia luusereita.. ;D

    Äänestä

se sussa näkee?

Provon.

Äänestä
  • niih.. kyllähän se paremmankin panon sais.

    Äänestä

Just ton takii mä pysyn erossa naisista (19v on kyl tyttö viel). Ei niistä ota pirukaan selvää mitä ne haluaa, vai haluaako ne mitään ja minkä takia...

Äänestä
  • ...sama pätee miehissä..

    Esim. nään pari kertaa jätkän jne.
    Sitten se näkee mut toisen jätkän kanssa ja alkaa valittamaan.
    Eihän me oltu sovittu mitään!!
    Ihan juntteja miehet!;P

    Äänestä

kai tiedät mikä on krapulapano - siksi.

Äänestä
  • ..Miehet tykkää kaikesta oudosta... :P

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Nainen 19- kirjoitti:

..Miksi mies tekstaa, heti baari-illan jälkeen, j
a sitten kysyy, seuraavana päivänä, että nähdäänkö?

Miksette voi ehdottaa; nähdäänkö ensi viikonloppuna?;)

Ketä kiinnostaa nähdä krapulassa???

Menee into. Ei kiinnosta. En anna enään numeroita. kun ei osata olla soittamati heti perään.

Ettekö tajua, että naisetkin hakevat vain baarista juttelu seuraa jne.
Ei mitään vakavaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu