Elikkäs haluan ottaa puheenaiheeksi vielä jo moneen kertaa aiheena olleen asian. Eli parisuhteessa olevien miesten pornon katselu!! Itse puhun kokemuksen äänetä ja tämä kumppanini "harrastus" häiritsee kovin! Kuitenkaan en sitä ole hänelle itselleen kertonut. Tottakai siihen liittyy pientä mustasukkaisuuden tunnetta, kun toinen "saa hyvän olon" katsellessaan toisia naisia! Mielestäni jollain lailla pettämistä? Ja monet ovat sitä mieltä että se on ihan ok ja se vaan kuuluu miehille, mutta siitä on kyllä paljon hallaa parisuhteelle! Miesten järki kun ei pelaa ihan täysillä, heidän käsitys naisista muuttuu. Isot tissit ja täydellinen muutenkin on oltava! Todellisuudessa ketään luonnollinen nainen ei ole sitä! Ne pornotähdet on niin monet leikkaukset ja trimmaukset käyneet läpi että ovat täysin teennäisiä ja luonnottomia! Myöskään parisuhteen seksielämä jää vähemmälle ja yleensäkin muuttuu! Kokemuksesta voin kertoa että mieheni on muuttunut täysin katseltuaan sitä paskaa! Mahdollisimman raja on hyvää ja läimäytykset ja muut! Eli käsitys hyvästä seksistä on täysin vääristynyt! Pornon saisi lailla kieltää!!!
pornon katselu
Nimetön
71098
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nainen katsoo?
Meillä se ainakin olen minä eli nainen, joka enempi pornoa katsoo. Etsi itsellesi mies, joka ei halua pornoa katsella, jos se häiritsee. Mielestäni sinulla ei kuitenkaan ole oikeutta sellaisen kieltämiseen mieheltä, joka siitä pitää. Itse suuttuisin ainakin, jos minulta sitä yritettäisiin kieltää. Tällainen ahdasmielisyys usein aiheuttaa parisuhteiden päättymisen. Mutta on olemassa oikeasti paljon sellaisiakin miehiä, jotka eivät pornon katselusta niinkään välitä, joten etsi itsellesi sellainen.
Jos jokin miehesi toiminta häiritsee sinua, muttet saa suutasi auki...
Teillä on mahdollisesti kaksi eri ongelmaa.
1)Sinä olet liian mustasukkainen/huono itsetunto
ja/tai
2)Miehelläsi on oikeasti addiktio ja hän tarvitsee terapiaa.
Kysy mieheltäsi haittaako häntä jos sinä katselet ja kiihotut vieraiden, alastomien miesten katselusta ja kun he sekstaavat naisten kanssa tai vaikka keskenään. Onko paha jos saat kiksejä muiden miesten katselusta, heidän ruumiinosistaan ja tekemisistään? Ja näitä katsellessasi hyväilet itseäsi ja nautiskelet tämän visuaalisen ärsykkeen tai ajatustesi tuomasta tunteesta?
Jos miestä häiritsee tämä niin tasapuolisuuden nimissä hänen pitäisi käsittää, että ei sitten sovi itsekään pornoa katsoa. Jos ei haittaa niin väittely jatkukoon kunnes pääsette samalle aaltopituudelle ja sopuratkaisuun pohdittuanne omia ja toisen näkökulmia.
Kaikilla on omat mieltymykset. Itsekään en ajattele pornoa "oikeana seksinä", mutta silti silloin tällöin katson ja tyydytän itseäni. Tiedän useita tavallisia naisia jotka katsovat pornoa! Se ei ole pelkästään miesten juttu. Pornoa ei saa ottaa liian vakavasti. Itsetyydytyksen avulla voi oppia "tuntemaan" itsensä paremmin. Eli siis porno on (niinkuin joku tuolla jo kirjoittikin) ärsyke ja "väline".
Kannattaa koittaa olla joskus vapaamielisempi ja kokeilkaa katsoa pornoa vaikka kahdestaan. Jos et pidä joistain asioista joita miehesi tekee kammarissa, niin ilmaise asia hänelle. Ja positiivisuus kannattaa aina! Eli kerro hänelle mieluummin mistä sinä pidät ja kiihotut. Jos kerrot vain negatiivisia asioita hän saattaa vain pahoittaa mielensä. Jos hän ei halua miellyttää sinua, hän ei yksinkertaisesti ole sinun arvoisesi. Lykkyä pyttyyn!
Miehelle että katsoisitte yhdessä jonkin eroottisen elokuvan jossa on myös juonenpätkä? Voisit yllättyä.