harmi etten ilmeisesti löytänyt täältä sielunsiskoa,uskon että teitä on mutta arvaan että monet eivät uskalla tänne kirjoittaa ja sitä en ihmettele.olen omaa tarinaani nyt kertonut,ehkä se on varoittava esimerkki tai sitten tarina elämästä josta voi kaikesta huolimatta nauttiakin.Tän miehen läheisyys saa mussa aikaan todella suuria tunteita,aina ne eivät ole hyviä mut pois en mitään vaihtais ja 10 vuoden jälkeen täysin mahdotonta pyyhkiä toinen kokonaan pois,varmasti olemme aina tekemisis vaik tää salasuhteemme päättyiskin.
kokenut kakkonen
särkynyt
8499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sinun ihmeellinen suhteesi entisenn poikaystävääsi, joka on valinnut toisen ja valinta lienee pysyvä. Turhaan hankaat vastaan. Lopeta typerien aloitusten tehtailu!
Eiköhänän tänne ole jokaisel oikeus kirjoittaa ja kirjotan vastakin juuri teidänlaistanne kiusaks.Ja tän mehen valinta ei millään tavalla selvä ole vai oletko kenties puhunut hänen kanssaan asiasta?hoh hoijaa
saman asian jankkaaminen ei anna mitään uutta palstalle. En ihmettele ollenkaan miestä,että ei nykyistään sinun takia jätä.
Kyll sä jaksat.Onneksi täällä muullakin tavalla ajattelevia!!
Kyllä sinun viestit on niin todella tyhmiä. Otaksun, että olet aika kouluttamaton ja vähän sairas. Anna entisen miehesi olla sen sinua fiksumman naisen kanssa.
enpä enää kehtaa sanoa tohon mitään mut sen tiedän et miehen ykkönen on työtön et jotain fiksuudesta kertoo sekin et miehen varoil elää.minä sentään työelämäs.ehkäpä vaihdan palstaa
Älä väkisin yritäkään päättää suhdetta, vaan elä se niin paljon kuin mahdollista; kaikki mitä annetaan. Jos juttu on kantaakseen, se kantaa, jos ei niin ei. Hetki kerrallaan. Tuskan kestämiseen voit ottaa lääkkeeksi ajatuksen, että huomisesta ei voi tietää, takuita ei ole ei hyvästä eikä pahasta.
Juuri noin yritänkin ajatella että koskaan ei tiedä mitä huomenna tapahtuu.Tää elämä on niin sattumanvaraista kuitenkin.ehkä tapaan ihanan vapaan miehen tai exäni tulee takas luokseni tai sit jotain ihan muuuta.Väkisin en rupea tätä lopettamaan ainakaan vielä