Mitä pitäisi ottaa että on kivaa/hauskaa

En ole mitään päihteitä käyttänyt, ainoastaan
kofeiinia, vitamiineja ja tupakkaa. Lopetin
psykoosilääkkeet vuosi sitten. Nyt ei ole ollut
puoleen vuoteen kivaa/hauskaa. Euforiaa kyllä
piisaa ja kummia kokemuksia ja elämä on ihmeellistä jne. Mutta hauskaa ei ole yhtään.
1264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuntosalilla käynnin jälkeen tulee automaattisesti hyvä olo aivan kehon luonnollisin menetelmin. Ei siihen tarvita mitään päihteitä tai lääkkeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Makeds kirjoitti:

En ole mitään päihteitä käyttänyt, ainoastaan
kofeiinia, vitamiineja ja tupakkaa. Lopetin
psykoosilääkkeet vuosi sitten. Nyt ei ole ollut
puoleen vuoteen kivaa/hauskaa. Euforiaa kyllä
piisaa ja kummia kokemuksia ja elämä on ihmeellistä jne. Mutta hauskaa ei ole yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu