Ihmetyttää nettiauton lepsu asenne siellä ilmoittelevien yritysten tutkimiseen ja valvontaan. Näillä palstoilla näkee jatkuvasti suoranaisia huijareita, jotka huijaavat vuodesta toiseen nettiautossa. Välillä vaihtavat vain vähän nimeä. Lisäksi siellä on paljon ns. "yrityksiä", joita ei ole olemassa..
Tuntuu, että nettiautolle riittää, kunhan saa lypsettyä rahat ilmoittajalta. Sen enempää ei vaivauduta toimintaa tutkimaan. Siinä on vain yksi paha puoli se nakertaa rehellisesti toimivien kauppiaiden uskottavuutta ja menestysmahdollisuuksia.
Tuntuu, että nettiautolle riittää, kunhan saa lypsettyä rahat ilmoittajalta. Sen enempää ei vaivauduta toimintaa tutkimaan. Siinä on vain yksi paha puoli se nakertaa rehellisesti toimivien kauppiaiden uskottavuutta ja menestysmahdollisuuksia.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olen monesti ilmoittanut sinne ylläpidolle epäilyttävistä viesteistä, joitain viestejä jopa poistavat.
Yksityisinä esiintyviin jobbareihin eivät puutu mitenkään, muutenkin aika ylimielisesti tuntuvat suhtautuvan kaikkeen.
Yksi ja sama "englantilainen" huijari laittaa ilmoituksensa joka viikonlopuksi(myy vähän ajettuja tosi edullisia dieseleitä), arkena ylläpito poistaa ilmoitukset, kun niistä on tehnyt ilmoituksen, muuten eivät puutu asiaan.
laittakaa sille huijarille postia, kiva niitten kanssa on joskus vääntää asiasta :) Saavatpahan kirjotella..
Sillä on vakiosepustus niistä kaikista autoistaan. Alkaa pummaamaan etumaksua kuluihin, sitten kun sille kertoo et tulen katosmaan autoa kaverini(poliisi) kanssa, niin yhteydenpito lopahtaa.
Kun muut osaavat tämän homman,ilmoitus autoista vaan nettiautoon ja kauppa käy.ota oppia ,äläkä piipitä!
IHAN VITUN KATEELLINEN!
Suakin kadehdin ihan perskuleesti senkin söpö idiootti!!!
Nettiauto yrittää saada yksityiset maksamaan samaa maksua kuin yritykset, Pienin maksu lienee vähän alta satasen/ kk, No sehän on järjetön summa. Jos vaikka harrastaja pitää myynnissä paria harrastepeliä, pyörää, ja käyttöautoa. Maksu peritään 3kk välein ollen melkein 300e kerta. Ja kun olet suostunut tuon summan maksamaan on nuo vehkeet myynnissä pidettävä vaikka vuodenaika ei myymistä suosikaan. Jos et maksa, poistuu tuo käyttöautonkin myynti ilmoitus. Ja on maksettava vaikka mitään ei olisi myynnissä, Muuten tunnarit suljetaan omavaltaisesti eikä enää avata.
Aivan järjetön käytäntö!
Nettiauton ilmoittelu kaikille maksulliseksi, ja hinnoittelu per. ilmoitus. Karsisi muuten tommosia huijausilmoituksia tehokkaasti ja huvinvuoksi myynnissä ilmoituksia myös.
Eikä tarttis kenenkään vahtia toisen tekemisiä.
Hinta vaan pitäis olla kohtuullinen.
Itse joudun kallista hintaa maksamaan kun erehdyin harrastetoiminnan puitteissa laittaan 2mp.tä ja 2 autoa samaan aikaan myyntiin.
Olin kyllä aiemmin sopinut asiasta, Nettiautoon vaan iski ahneus ja sopimus ei enää pitänyt.
Älä köyhä vingu :)
Myös näille sivuille jää turhat LÄSSYTYKSET POIS.
p.köyri hyvä kommentti.
hanki köyhä rahaa ja osta auto
Tänäänkin kun katsoin niin ensimmäiset 20 myynti-ilmoitusta, täysin huijareita, monikohan tänään on jo rahansa menettänyt superhalpojen autojen kanssa, täysin edesvastuutonta toimintaa nettiauton ylläpidolta, sama on jatkunut jo vuosia, suosittelen siirtymistä netcar.fi sivustoille siellä ei tätä ilmiötä ole tässä mittakaavassa.
ex lukija, Huomenta :oot sit taas alottanut ton paskan jauhamisen heti aamusta,joko kävit lampaita kattoo? oliko yhtään sun näköstä?
mikä se sossu on? paskanjauhamista on vain sinun omat kommenttisi, menetitkö viimeisesi (tai luultavasti lainarahasi) amulla autokaupoissa kun noin jurppii? "maalaisena" tiedätkin että noita elukoita ei voi kaupoissa huijata. aasiko sua katsoo sieltä peilistä!
Jos tekee paperit niinkuin on opetetettu ja maksaa kun saa autonavaimet, niin missä kohtaa voi tulla huijatuksi?