Onko joku huomannut jotain valkaisevaa vaikutusta Pepsodent White Now-hammastahnalla? Minä en. Oli kyllä hyvin ostettu hyllyt tyhjiksi siitä.
White Now-hammastahna
pettynyt
4984
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kohta 3 viikkoa käyttäny 2krt/pv ja hampaat on vaan paskasemmat ja keltasemmat ku tavallisella tahnalla!!!
Markkinoilla ei ole ollut, eikä tule olemaan valkaisevaa hammastahnaa. Vain hammaslääkärin suorittama valkaisu auttaa.. Nuo tahnat vaan pilaa hampaat, vie kiilteen pois, siksi hampaat keltaistuvat.
suosittelen ottamaan yhteyttä suuhygienistiin yksityisellä puolella ja pyydät "kotivalkaisua" he tekevät muotit , puhdistavat suun ja tarvittaessa lääkäri paikkaa reiät ja kun suu on terve saat kotiin valkaisuaineen jota käytätä noin 5pv vaikeus asteesta riippuen ja sen jälkeen sulla on viti viti valkoiset hampaat!!! tai ainakin mulla on!! aivan upee juttu! vaikka vihloikin aivan sairaasti käsittelyn aikana, jos on kahvi riipuvainen kannattaa ostaa apteekista kofeiini pillereitä ettei tuu vieroitus päänsärkyä. kaikkea tummentavaa ainetta pitää valkaisun aikana ehdottomasti varoa ja vähän vielä sen jälkeeenkin , muuten menee koko homma metsään. noudata siis tarkoin ohjeita niin saat täydellisen valkoiset hampaat. hintaa tuli noin 200e ja käsittelyn voi myöhemmmin uusia edullisesti vain aineen ostamalla, maksaa muutaman kympin, muotit maksaa tossa paljon. mut mulla on ainakin vuoden pysynyt valkoisena vaikka juon nyt päivittäin kahviakin monta kuppia, ja vknloppuisin naukkailen punaviiniäkin. suosittelen!
Nämä markkinoilla olevat muka-valkaisevat tahnat eivät todellisuudessa valkaise yhtään mitään. Korkeintaan poistavat värjäymää kiilteen pinnasta, mutta siihen se sitten jääkin. Jos tahtoo valkoisemmat hampaat, niin meidän ammattilaisten tekemät valkaisut on siihen paras vaihtoehto. Turha hangata kiillettä pilalle noilla kepulitahnoilla.