tunnen itseni pohjattoman typeräksi, en voi sille mitään. Näköjään minua voi vedättää viimeiseen asti ja vain odotan jotain. Rehellisyyttä, suoruutta, jotain. Mutta en saa edes sitä. En jaksa enää.
Typeristä typerin
---minä---
31085
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tervetuloa klubiin, meitä on muitakin samanlaisia naulapäitä :D
Vaan! Älä luovuta, älä missään tapauksessa lakkaa uskomasta!! Raskasta se kyllä on ja ottaa ajoittain suorastaan ohimoon vaan otetaanpa askel kerrallansa :) Tuska tulee jos alkaa katsomaan isosti ympärillensä huomaten petollisuuden ja kataluuden, sihdataan vaihteeksi tyyliin siihen sentin päähän itsestänsä noin ensiksi. Mietitään mitä tehdä ja niillä systeemeillä jatketaan. Muttaettä pidetään se kokonaiskuva mielen päällä koko matkan ajan kuitenkin :)))
Ja periaatteista ei luovuta, vaikka käteen ei jäisi muuta kuin luu. Voihan sillä luullakin puuhastella sitten vaikka mitä, hätä keinot keksii ;-D
Koska suurin vapaus on olla oma itsensä, mennen, tullen ja palatessa. Pitää niistä omista jutuistaan kiinni, niistä mitkä tuovat hyvän olon ja ylipäätänsäkin varmuuden ynnä tasapainon elämään.
Ollaan reteesti sitä mitä ollaan!
*Ojentaamahtavantukikepukanensiapulaatikostaan*
Titanic! :D :D
klupin jäsen myöskin...
Ei muuta ku hevon selkään takasin, vaikka se oiskin keppihevonen.
Kilpailen kanssasi typerimmän tittelistä :)
Minua on vedätetty kahdesti peräkkäin, petetty kai 15 kertaa, huijattu rahaa, valehdeltu - joka kerta mies ja joka kerta onnistui.
Ja taas eteenpäin, tuulta päin vaikka selkä edellä! Periksi ei anneta: typerilläkin on oikeus onneen ja elämään.
Tsemppiä isolla kauhalla,
terkuin typerä jo vuodesta 62 :)