Omasta

on poikaystäväni luopunut, eli ei enää muslimi. Hän asuu Irlannissa. En tiedä, mitä asiasta ajattelisin. Olemme puhuneet avioitumisesta myöhemmin. Herättääkö kenessäkään ajatuksia?
3276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

viisainta unohtaa kyseinen heppu,jos muslimi uskostaan luopuu niin panee ajattelemaan, josko kaikki kohdallaan.

Äänestä

Tuo "POIKAYSTÄVÄ".Haluaa Marttyyriksi!

Äänestä
  • elämäänsä kyllästynyt, jos muslimi luopuu uskostaan, voi joutua "heimoveljiensä" taholta vihatuksi jopa tapetuksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskonnostaan kirjoitti:

on poikaystäväni luopunut, eli ei enää muslimi. Hän asuu Irlannissa. En tiedä, mitä asiasta ajattelisin. Olemme puhuneet avioitumisesta myöhemmin. Herättääkö kenessäkään ajatuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu