kaloritaulukoita

mistä netistä saa kaloritaulukoita?
olisko joku niin ystävällinen ja laittais linkin?
olen joskus tervarista saanut ja nyt sen hukannut. se oli hyvä. oli ihan lueteltu yksitellen esim. paljonko yhdessä karjalanpiirakassa on kaloreita. tai yhdessä porkkanassa, omenassa, greipissä, perunassa, desissä riisiä jne..
5814
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

täällä kalorit/100 gr, mutta selkeästi luokiteltuna ja minusta helpompi kuin tuo yllä. Sellaisen kun löytäisi, että olisi keskiarvot yhdelle vihannekselle, annokselle, jne., koska en jaksa punnita.

Äänestä
  • ...johon voi kirjoittaa vaikkapa karjalanpiirakka, hakutuloksesta valitaan onko piirakka kotitekoinen, teollisesti tuotettu etc.... Helppo kuin mikä!

    Äänestä


moi... www.menaiset.fi/terveys

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lihis kirjoitti:

mistä netistä saa kaloritaulukoita?
olisko joku niin ystävällinen ja laittais linkin?
olen joskus tervarista saanut ja nyt sen hukannut. se oli hyvä. oli ihan lueteltu yksitellen esim. paljonko yhdessä karjalanpiirakassa on kaloreita. tai yhdessä porkkanassa, omenassa, greipissä, perunassa, desissä riisiä jne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu