Pete on synnynnäinen lahjakkuus!

Kyllähän näin on että Pete on erittäin harvinainen lahjakkuus.Ei tuollaisia ole nähtu eikä nähdä kovin usein.
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

viestien lähettely, missä kehut itseäsi. Oot huono laulaja ja näytät vesikauhuiselta pelleltä "esiintyessäsi"

Äänestä

Olen täysin samaa mieltä.

Täytyy olla täysin idiootti jos ei näe että miehestä tulee tähti. Tai kateellinen Kalle-fani.

Äänestä
  • tulla tähti.
    Mutta miksi Kalle-fanit olisivat siitä kateellisia? Ei se tähteys ole kaikki kaikessa. Luulen että Kallea äänestetään muista syistä. Ei säälistä eikä protestiksi, vaan koska hänestä tykätään. Vaikkei ehkä tulekaan olemaan samanlainen kultakaivos levy-yhtiölle kuin Pete.

    Kallen läsnäolo Idolsissa häiritsee, koska hän ei tunnu sopivan formaattiin. Tässä tulee taas kerran esiin se minkälaista tähteä Idolsissa etsitään.
    Kalle ei sovi siihen muottiin ja siksi häntä haukutaan, ja hänet haluttaisiin jo pois. Hänen olemassaolonsa on kiusallista formaatin kannalta.

    Se että ei sovi Idols-muottiin ei tarkoita sitä että on surkea.
    Kalle on hyvä, jopa loistava, omalla tavallaan. Jokin hänessä vetoaa. Ja kuka voi sanoa ettei hänestä voisi oikeasti tykätä? Myös laulupuolesta.


    Maailmaan mahtuu monenlaista laulajaa ja monenlaista fania. Yritetään olla suvaitsevaisia, jooko?

    Kallea on verrattu mm. Ilkka Jääskeläiseen. Osittain vertaus ehkä sopiikin, vaikka Ilkka oli Idolsin aikaan Kallea suositumpi.
    Jos se mitään kertoo että Ilkka ei ollut kertaakaan pudotusvaarassa, ja Kalle on jatkuvasti. Ja Ilkka sai myös ehkä enemmän kehuja tuomaristolta...
    Nina Tapio sanoi mm. vikassa finaalissa: "Sun persoona on tehnyt muhun vaikutuksen. En pidä mahdottomana että voitat kun siihen yhdistyy musikaalisuus."

    Myös Ilkka taisi lopulta olla kuitenkin väärässä kisassa. Hän oli omalla tavallaan loistava, myös ja erityisesti keikoilla. Sen verran niitä näin.
    Mutta ei ollut lainkaan sitä mitä tuotantoryhmä ja levy-yhtiö odottivat.

    Hänkään tulee tuskin koskaan olemaan mikään kultakaivos. Mutta haluan nähdä asian niin että muullakin tavalla voi menestyä. Ja se hänen ja Heikin oma tapa keikkailla toimi aivan loistavasti!
    Uskon ihan oikeasti että kun poikien touhua olisi vielä vähän muokattu ja ristiriidat levyn, esiintymisen ja Idols-odotusten väliltä siivottu pois, pojat olisivat hyvinkin voineet vakiinnuttaa paikkansa Suomen viihdebisneksessä.


    Kallelle toivon kaikkea hyvää. Ehkä on parempi olla voittamatta, ja ehkä sinua ei ole luotu suurille lavoille. Mutta ole jatkossakin oma itsesi, omalla tavallasi hyvä siinä mitä teet.

    Suvaitsevaisuudesta vielä sen verran, että on se kumma kun nykyaikana on tosi siistiä jos joku uskaltaa olla oma itsensä vaikkapa transvestiittihomona tai sukupuolta vaihtavana kirkkoherrana. Mutta ei saisi olla oma itsensä Kalle Lofströminä tai Ilkka Jääskeläisenä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shuytz kirjoitti:

Kyllähän näin on että Pete on erittäin harvinainen lahjakkuus.Ei tuollaisia ole nähtu eikä nähdä kovin usein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu