Olen raskaana rakastajalleni!

Täysi yllätys, käytin pillereitä, miten ne voivat pettää! Omatuntoni ei salli aborttia, voisin tietysti uskotella miehelleni että lapsi on hänen mutta ei sekään oikealta tunnu, rakastaja naimisissa tahollaan, lapsia, olen hermoraunio, antakaa neuvoja jos olette olleet samassa tilanteessa!
202271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

joten kysy myös rakastajasi mielipidettä mutta älä anna hänen painostaa sinua mihinkään mitä et halua tehdä.

Jos olet moraaliton niin kerrot miehellesi lapsen olevan hänen mutta jos olet suoraselkäinen ja edes jonkinlaisen moraalin omaava (et voi olla täysin koska sinulla on rakastaja) niin kerrot miehellesi asiasta ja vaadit rakastajaasikin tekemään niin omalle perheelleen.

Sinun olisi jo korkea aika tehdä tekoja, jotka kestävät päivänvalon.

Äänestä

Jos tiedät olevasi raskaana rakastajallesi, teillä ei ilmeisesti miehesi kanssa ole ollut seksiä aika pitkään aikaan. Ja jos ei ole ollut seksiä, miten ajattelit uskotella miehelle, että lapsi on hänen? "Ihan totta, mulla kestää toi raskaus vain kuusi kuukautta?"

Äänestä
  • minäkin mietin.

    Äänestä

Eipä sinua kukaan voi neuvoa. Ratkaisut on tehtävä itse. Teitä oli kuitenkin kaksi saattamassa lasta alulle. Isällä on yhtä lailla velvollisuuksia ja oikeuksia lasta kohtaan.

En ole ollut samassa tilanteessa, mutta luulin niin keväällä. Ajatukset kiersivät villisti kehää. "Raiskaisinko" haluttoman aviomieheni? (Ei hän kuitenkaan niin tarkkaan muistaisi, milloin se tapahtui.) Muuttaisinko omaan kämppään ja laittaisin eropaperit vetämään? (Voisi isukki sitten käydä leikkimässä lapsosen kanssa.) Rupeaisinko periaatteeni vastaisesti lapsentappajaksi? (Olisiko se ollut pienempi paha kuin ne ongelmat, jotka lapsi olisi saanut syntymälahjaksi?) Menisinkö nyytin kanssa soittamaan ovikelloa ja sanoisin rakastajani vaimolle, että nyt on isän vuoro huolehtia lapsestaan? (Pienellä paikkakunnalla sana kiertää ihailtavan nopeasti.)

Kun oli käynyt ilmi, että se oli väärä hälytys, puhuin rakastajani kanssa noin teoreettisesti, että mitäs jos... Hän nieleskeli ja sanoi, että keskustellaan siitä sitten, kun se on ajankohtaista.

Äänestä

Sama homma, mutta lopetin suhteen kun en vain kestänyt olla kakkosena ja kaikkea ikävää tunnemyrskyä. Ikävä vain, että raskauden huomasin vasta tän jälkeen. En ole nähnyt miestä, enkä ollut yhteydessä.

Ei ollut mikään auvoinen kakkossuhde ja olenkin kovasti paininut asian kanssa, kerronko lapsesta ikinä. Lapsella on oikeus isään ja mietityttää, mitä kerron hänelle, onko minulla oikeus evätä isä lapselta. En tiedä ollenkaan haluaisiko mies edes pitää yhteyttä lapseen, epäilen. Ruokkoja en ole vailla enkä muutenkaan häntä enään elämääni. Pelkään vain, että törmäämme ja näkee tilani, mutta onneksi ei käsittääkseni voi vaatia minua isyystestiin?

En tiedä, masentaa koko tilanne, mutta lapsi on silti hyvä ja iloinen asia ja toivottu.

Äänestä

lutkata?oma vika lumppu

Äänestä
  • Sun on valittava oletko rasisti, sovinisti vai homopoju.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Sun on valittava oletko rasisti, sovinisti vai homopoju.

    Sovinisti nussi joka maalaista naista ja ei valita turhasta ottaa miehen paikan.

    Äänestä

  • Normaali mies panee naista joka on miehen mieleen.

    Onko tuon vai tuon maan passi ihan sama kuhan on laatu seksi tarjolla.

    Äänestä

  • EI ole olemassa rasiamia Jos on mies vihaaja mies.

    Kaksi eriasiaa.

    Äänestä

  • Siittimen työntämisessä peräsuoleen vaikeinta on terskan saaminen sisään. Sen jälkeen siittimen varsi menee sisään helposti.

    Vastaanottava osapuoli voi tällöin tuntea voimakasta ulostamisen tarvetta peräsuolen venyessä.

    Jotkut kokevat tämän aluksi epämiellyttävänä, mutta tunteeseen voi tottua ja jopa oppia nauttimaan siitä

    Äänestä

  • Mieti nyt saat kaipaamasi top homo mies seuraa jota halusitkin.

    Äänestä

  • Kehuskelee tuntevansa vaarallisia tuttaviaan joilla sama fantasia.

    Äänestä

  • Kaveeraa mielisairaiden massa murhista haaveilevien kanssa. EI ole kovin normaalia.

    Äänestä

  • Saa aika mielisairas olla itse menee puhumaan kaverini on mielisairas massa murhaaja olemme kavereita ja haaveilemme samoista asioista.

    Huonekaveriksi haluat mielisairaalaan siis.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Saa aika mielisairas olla itse menee puhumaan kaverini on mielisairas massa murhaaja olemme kavereita ja haaveilemme samoista asioista.

    Huonekaveriksi haluat mielisairaalaan siis.

    Itse sanoisin en tunne ja en ole koskaan tavannut jos joku kysyy tunnetko mielisairasta hullua.

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Itse sanoisin en tunne ja en ole koskaan tavannut jos joku kysyy tunnetko mielisairasta hullua.

    Kukaan normaali ei puhu edes mielisairaiden kanssa ellei itsekkin ole.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Kukaan normaali ei puhu edes mielisairaiden kanssa ellei itsekkin ole.

    Kun joku kysyy tunnetko mielisairasta hullua kannattaa sanoa en tunne ja en koskaan ole edes tavannut.

    Äänestä

Eikö järki oikein kulje? Etkö osaa puhua ja selvittää asioita miehesi kanssa? Jos et häntä kerran rakasta, niin miksi edes hänen kanssaan sitten olet? Nyt sun on pakko viimeistään ryhtyä rehelliseksi. Kasvata se helvetin selkäranka äläkä ole noin luihu! Mikä helvetti sua vaivaa nainen? Salasuhde toisen varatun kanssa, vain siksi kun et saa typerää suutasi avattua.

Äänestä
  • tapaus: äitini oli naimisissa, mutta hänellä oli rakastaja.
    äitini piti lähteä rakastajansa matkaan jolla oli jo entisetä liitosta kaksi lasta, tuolloin 10-vuotiaita, mutta aviomies vei lopulta voiton.
    sovittiin, kun raskaus tuli selville että kasvatetaan lapsi omana, eikä kerrota toiselle mahdolliselle isä ehdokkaalle totuutta.

    tulos: sain kuulla teini-iässä, että en ollut isänäni pitämän miehen lapsi ja samaan syssyyn selvisi, että "isäni" oli syyllistänyt äitiäni koko heidän naimisissa olo aikansa minun kasvattamisestani,vaikken ollut hänen.
    päätin ottaa selvää "biologisesta" isästäni, joka syytti heti alkuunsa minua rahan perässä juoksijaksi.

    vastaus: kerro kummallekkin miehelle totuus, tehkää isyystesti, joka on ilmainen isyydentunnustuksen yhteydessä, ettei myöhemmin tule turhia syyttelyitä.
    salailulla ja valehtelemisella pilaat vain tulevan lapsesi elämän. ajattele LAPSEN parasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mitä teen kirjoitti:

Täysi yllätys, käytin pillereitä, miten ne voivat pettää! Omatuntoni ei salli aborttia, voisin tietysti uskotella miehelleni että lapsi on hänen mutta ei sekään oikealta tunnu, rakastaja naimisissa tahollaan, lapsia, olen hermoraunio, antakaa neuvoja jos olette olleet samassa tilanteessa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu