PETIN

Olemme mieheni kanssa olleet 12v aviossa, ja meillä on kaksi tytärtä. Mieheni on minun ensimmäinen seksikumppani ja tähän asti ainoa. Meillä menee ihan mukavasti niin taloudellisesti kuin muutenkin. Suurempia riitoja ei ole ollut ja hellyyttä ja seksiäkin on ihan riittävästi. Eipä minulla pitäisi olla valittamista, mutta kuitenkin tein sen minkä tein. Työpaikalta oli kurssipäivät toisessa kaupungissa ja illalla olimme tietenkin ravintolassa. Siellä minua tanssitti mies jonka kanssa juttu luisti ja oli mukavaa. Kun orkesteri lopetti mies ehdotti drinksuja hänen hotellihuoneessaan ja minä suostuin. Hississä yhtäkkiä päätin että nyt sen teen; kokeilen vierasta. Sydän alkoi hakata ihan hirveästi jännityksestä, mutta samalla olin ihan innoissani. Ja niinhän siinä kävi että pian rakastelimme, ja se oli aivan fantastista, sain melkein heti. Ensikertaa vieras elin sisälläni! Miten minä kiltti perheenäiti pystyinkin olemaan niin estoton. Nyt tästä on kuukausi enkä tosiaankaan aio kertoa ikinä mieskullalleni mitä olen mennyt tekemään. Toki välillä omatunto hiukan nipistelee mutta yllätävän vähän. Mutta onko niin että olen nyt "päässyt vieraan makuun" ja teen sen taas, vaikkei kyllä ole aikomustakaan. Vaan kun se oli niin taivaallisen ihanaa...
342831
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Saatatpa jäädä koukkuun tuohon himon tunteeseen. Avioliittosi on tuhoon tuomittu.

Äänestä
  • Ei se liitto minnekkään tuhoudu, kun ei vaan jää kiinni. Pitää vaan olla varovainen ja nauttia niistä mukavista hetkistä mitä vieraan miehen kanssa saa.

    Äänestä

Huora mikä huora, valitettavasti. Tai ei itseasiassa mitään valitettavasti vaan onneksi. Oisit edes ottanut eron ennen sitä. Etkö ymmärrä että tuo on pahin mitä voit miehelle tehdä? Et tietenkään ymmärrä koska olet tyhmä kuin saapas.

Äänestä
  • Kaksi nauttii ja yksi kärsii mikäli saa tietää.
    No sen jälkeen kärsii aika moni muukin esim. lapset.
    Ottiko nainen maksun siitä? Siis kun huorasi.

    No, mies kun tekee näin niin siihen on hyvä syy esim kotona pihtaava vaimo. Nainen on syyllinen aina menee hän itse tai ajaa miehensä menemään.

    Minä olen sitä mieltä että onneksi edes nautti.
    Olisi muuten mennyt ihan hukkaan koko reissu.
    Moni mies ei muista mitään jälkikäteen kun on käynyt pökkimöässä pikkujouluissa jotain blondia joka ei oikeasti edes kiinnosta.
    Onko se pienempi paha?

    Äänestä

Lapsellista touhua. Kertakaikkiaan.

Äänestä

sen ukon matkaan jonka kanssa petit, jos oli niin ihanaa...paskaako siellä vinkut.
Toivottavasti vielä palat kun polakka ja ukkos jättää sut. Ns. lusikat jakoon ja pian :) Hah hah

Äänestä

kuten jo todettu huora mikä huora. kerropas sille miehellesi tekosesi, että saa ihan totuuspohjalta päättää olemisestaan tuollaisen horon kanssa. oksettavia tuollaiset.

Äänestä
  • mutta niistä ei tulla tänne vouhottamaan, joten taidat olla joku alaikäinen pojannulikka.

    Äänestä

antaa pikkusormen vie koko käden :-( .

Äänestä

oot toivottavasti sait taudin ja tartutat sen ukkoos,jotta tajuaa mikä huora oot,Kuole pois.

Äänestä

pettää sinua, ja nussii vierasta naista teidän kotona. Eikö olisi reilua että miehesi pettää myös sinua? Silloinhan on puntit tasan.

Äänestä
  • joku voi retostella tuollaisella asialla. Tajuatko edes mitä olet tehnyt? Mihin helv...tämä maailma on menossa.

    Äänestä

saanut koskaan muuta kuin miehensä elintä, pettäminen on ainut keino pitää liitto koossa. Muuten tulee liitolle liikaa paineita. Miehelle ei kannata kertoa mitään. Pieni seikkailu aina silloin tällöin piristää.

Äänestä
  • ...sinäkin olit, kun tuon kirjoitit?

    Äänestä

  • nöösi_poika kirjoitti:

    ...sinäkin olit, kun tuon kirjoitit?

    Tottahan tuo on vaikka olisikin aineissa kirjoitettu.
    Näin täällä todistelevat miehet sekä naiset jotka käyvät piristämässä avioliittojaan vieraitten kautta. Pitänee ilmeisesti paikkansa?

    Äänestä

  • vaikka olisikin väärin kirjoitti:

    Tottahan tuo on vaikka olisikin aineissa kirjoitettu.
    Näin täällä todistelevat miehet sekä naiset jotka käyvät piristämässä avioliittojaan vieraitten kautta. Pitänee ilmeisesti paikkansa?

    On vaikea uskoa, etä se liittoa vahvistaisi. Siis pettäminen!

    Avoin suhde on eri asia. Siinähän sovitaan, että molemmat saavat tehdä mitä haluaa. Mutta pettäminen on jo nimensä mukaan pettämistä eli toinen ei saa tietää asiasta, temppu tehdään siis salssa. En usko, että se voi olla hyvästä!

    Äänestä

vaikka miehesi ei tiedä sitä,TAIVAAN ISÄ näki sen.

Äänestä
  • Taivaan isä näkee paljon pahempaakin. Onneksi Taivaan isä ei tuomitse ketään.

    Äänestä

  • Olisi estänyt? kirjoitti:

    Taivaan isä näkee paljon pahempaakin. Onneksi Taivaan isä ei tuomitse ketään.

    miksi ihmeessä tuon silkkiposken pitää oikein kehua itseään miten kuitenkin kaikesta huolimatta pettäminen, oli niin mukavaa.

    Mitähän miehesi tuumaisi jos tietäisi, mitä teit hänen selkänsä takana? Toiset ihmiset sentään tuntevat häpeää pettämisestä, eivätkä "toitota" sitä tällä palstalla.

    Äänestä

  • karppa kirjoitti:

    miksi ihmeessä tuon silkkiposken pitää oikein kehua itseään miten kuitenkin kaikesta huolimatta pettäminen, oli niin mukavaa.

    Mitähän miehesi tuumaisi jos tietäisi, mitä teit hänen selkänsä takana? Toiset ihmiset sentään tuntevat häpeää pettämisestä, eivätkä "toitota" sitä tällä palstalla.

    Miksi? No siksi että haluaa tuntea olevansa ansainnut tuon nautinnon ja haluaa uskotella itselleen että ei ole tehnyt väärin ketään kohtaan.
    Tosiasia on kuitenkin että naisen tarkoitus ei ole ollut loukata miestään vaan ihan itsekäs oman nautinnon tavoittelu.
    Tietää kyllä loukkaavansa mutta tarkoitus se ei ole ollut.
    Nämä ovat niitä valinnan paikkoja ja kiusauksia joita vastaan täällä pitäisi taistella silloin kun eletään parisuhteessa.
    Niitä vastaan pystyy taistelemaan kun päättää niin ja haluaa sitä.
    Tämä nainen ei halunnut.

    Äänestä

Minkä metelin sainkaan aikaan! Vai olen huora jonka kuluuisi kuolla! Vai pitäisi mieheni saada minulta tauti? Minä se peti ei hän. Joku toivoo että mieheni nussisi vierasta meidän kotona, olisi puntit tasan. No en tekoani sentään kotona tehnyt. Vai tuollaista tapahtuu, mutta eivät tänne siitä kirjoittele. Minne sitten? Tämä on uskottumuus osio. Olin uskoton. Tänne saa kirjoittaa vain viestejä missä olet katumusta täynnä, kaikki on menetetty ja syytät itseäsi? En arvannut että tämä on jokin itseruoskinta palsta. Että saatte TUOMITA ja olla niin paljon parempia itse! Hei miehet! Te menette niin helposti toosan perässä; tilaisuus teki varkaan, ei siinä ollut tunteita mukana, eihän se ollut pettämistä. Annas olla kun nainen tekee saman se joutaisi kuolla! Mutta ymmärrän että heikossa itsetunnossa pelkäätte että oma "viaton" vaimonne saattaa tehdä saman. Ettekä arvaa mitään...Jos nyt yhtään helpottaa ei se mies mikään taivaallinen rakastaja ollut, jos ei huonokaan. Se oli se tilanne mikä se oli. Vaikea selittää. Uutuuden viehätys, se kaikki mitä siinä oli. Jännitys, eri tuoksu, tapa. Kai olin alitajuisesti tehnyt päätökseni jo ennen junaan astumistani. Ja nimi merkille "pikku provo": meistä jotkut ovat herkkiä, jopa aviovuoteessa!!! Sinä ilmeisesti et. En ylpeile pettämiselläni niinkuin joku epäili, mutten tunne katumustakaan. Luulenpa että jos tekisin saman uudelleen se ei olisi samanlaista. Se ei olisi "eka kerta". Siinä sitten täytyisi olla jotain muuta... Ompelin juuri vanhemman tyttären joulujuhlamekon valmiiksi. Tyttö kiitti ja antoi pusun poskelle. Mies on iltatatuurissa ja pidän hanelle saunaa lämpimänä. Olenko huono äiti, aviovaimo? Mielestäni en, vain kokemusta rikkaampi...

Äänestä
  • En ole pettänyt koskaan, vaikka upean näköienn nainen tuli tarjoamaan tavaraansa.

    Valitettavasti hän oli varattu nainen, itse olin sinkku, mutta en koske varattuihin naisiin! Jokin moraali sentään.

    Ei kai kukaan mies koske varattuun naiseen?

    Äänestä

  • syövän ja kuolet kivuliaasti kituen. Huora mikä huora.

    Äänestä

  • ihmettelen jos et tunne edes katumusta. Mitä tuumaisit jos aviomiehesi pettäisi myös sinua? Hyväksyisitkö sen? Entä tyttäresi jolle annoit pusun mitä mieltä hän olisi jos tietäisi asiasta?

    Mietihän näitä kysymyksiä.

    Äänestä

  • että varmasti olet hyvä äiti, mutta huono vaimo, todella huono. Otaksun että odotat pusun poskelle mieheltäsi kun hän saa tietää.

    Äänestä

  • ...juuri siitä, miksi ei kannata avioitua heti sen ekan poikaystävän kanssa! Meno- ja kokeiluvaihe iskee sitten myöhemmin, jollei sitä nuorena ole elänyt "pois alta"! sen takia ei kannata olla neitsyt avioliittoon asti, tulee vain ongelmia!

    Äänestä

VIESTEJÄ.

ÄLKÄÄ TUOMITKO, ETTEI TEITÄ TUOMITTAISI.

SE, JOKA TEISTÄ ON SYNNITÖN HEITTÄKÖÖN ENSIMMÄISEN KIVEN!!??

Seksuaalisuus on erittäin vahva voima ja monilla ihmisillä on erilaisia vaikeuksia seksuaalisuutensa kanssa.
Monasti tilaisuus tekee varkaan.

JOS SINULLA ON HYVÄ JA LUOTETTAVA YSTÄVÄ, NIIN KESKUSTELE HÄNEN KANSSAAN ENSIN JA PÄÄTÄ SITTEN MITEN ELÄT TÄMÄN ASIAN KANSSA.
Jokatapauksessa joudut itse päättämään, miten menetellä ja se taas riippuu sinun omista moraaliarvoista.

KUITENKIN MUISTA, ETTÄ VAHINKOJA TAPAHTUU MEILLE KAIKILLE JOSKUS.

PÄÄ PYSTYYN JA JATKA ELÄMÄÄ!

Onnea ja menestystä sinulle ja perheellesi.

Toivottaa: elämässä myös kompuroinut

Äänestä
  • että tunge nuo zeesus-lainauksesi hanuriisi poikittain.

    Äänestä

  • sanoisin kirjoitti:

    että tunge nuo zeesus-lainauksesi hanuriisi poikittain.

    OLET TÄYSIN SIVISTYMÄTÖN MOUKKA, JOLLA EI OLE ALKEEELLISIMPIAKAAN KÄYTÖSTAPOJA.

    Äänestä

varma, niin aiotko pettää uudelleen miestäsi? Oletko miettinyt sitä, että jos miehesi saakin pettämisesi selville? Miten silloin suu pannaan? Saako miehesi pettää myös sinua? Pystytkö vastaamaan näihin kysymyksiin?

Äänestä
  • silkkiposkelle. Avauksessa sanoit, että oli taivaallista se tunne minkä koit pettämisessä, ja toisessa kertomuksessa, ettei ollut ihmeellinen pano. Siis kumpi pitää paikkansa, vai onko kertomus vain täyttä provoa?

    Äänestä

on pieni virhe, sillä oikeammin olet tietysti silkkoposki.

Äänestä

Voihan se olla ihanaa kauankin. Ellei jää kiinni. Ja vaikkei jäisikään kiinni, niin vakisuhdetta tuollainen nakertaa, pidemmän päälle. Melko pian voit huomata, että vakisuhde kiinnostaa vähemmän ja vähemmän. Kotona oleminen alkaa tuntua näyttelijän suoritukselta. Lopulta heräät pohtimasta, mikä sinua enää pitää vakisuhteessa. Vastaus on raha ja lapset. Näin se menee.

Sillä jos on vahva tunneside kumppaniinsa, rakastaa häntä, arvostaa ja kunnioittaa, ei voi pettää ilman mesoavaa omaatuntoa. Näin minä ainakin asiasta ajattelen. Pettäminen on "helppoa" vain silloin, kun ei rakasta, ainakaan tarpeeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Silkkiposki kirjoitti:

Olemme mieheni kanssa olleet 12v aviossa, ja meillä on kaksi tytärtä. Mieheni on minun ensimmäinen seksikumppani ja tähän asti ainoa. Meillä menee ihan mukavasti niin taloudellisesti kuin muutenkin. Suurempia riitoja ei ole ollut ja hellyyttä ja seksiäkin on ihan riittävästi. Eipä minulla pitäisi olla valittamista, mutta kuitenkin tein sen minkä tein. Työpaikalta oli kurssipäivät toisessa kaupungissa ja illalla olimme tietenkin ravintolassa. Siellä minua tanssitti mies jonka kanssa juttu luisti ja oli mukavaa. Kun orkesteri lopetti mies ehdotti drinksuja hänen hotellihuoneessaan ja minä suostuin. Hississä yhtäkkiä päätin että nyt sen teen; kokeilen vierasta. Sydän alkoi hakata ihan hirveästi jännityksestä, mutta samalla olin ihan innoissani. Ja niinhän siinä kävi että pian rakastelimme, ja se oli aivan fantastista, sain melkein heti. Ensikertaa vieras elin sisälläni! Miten minä kiltti perheenäiti pystyinkin olemaan niin estoton. Nyt tästä on kuukausi enkä tosiaankaan aio kertoa ikinä mieskullalleni mitä olen mennyt tekemään. Toki välillä omatunto hiukan nipistelee mutta yllätävän vähän. Mutta onko niin että olen nyt "päässyt vieraan makuun" ja teen sen taas, vaikkei kyllä ole aikomustakaan. Vaan kun se oli niin taivaallisen ihanaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu