suomenmaa ei kannusta

Vähän tässä maassa on ikävää omistaa ns. latinoperse. Vaikka olisi hel*tin kapea vyötärö niin leveä lantio ja reitevyys tekee susta automaattisesti "LIHAVAN".
9717
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

typeriin mielipiteisiin ottamalla itseensä. Ole oma itsesi oman perseesi kanssa ja muunkin vartalosi niin ihan on paras. Olitpa minkä näköinen tai kokoinen tahansa niin aina löytyy mielipiteitä, joka suuntaan. Ei niitä tarvitse kuunnella jotka ei ole mieleisiä. Pukeutumisella voit myös korostaa tai piilottaa eri kohtia vartalossasi. Kun kannat itsesi itsevarmuudella ja vahvalla itsetunnolla ja olet tyytyväinen itseesi muista välittämättä niin säteilet positiivista energiaa ympäristöösi ja se on se joka jotakin merkitsee ihmissuhteissa. Ei perseen koko. Täällä saa ihan vääristellyn todellisuuden kuvan jos alkaa uskomaan mitä sontaa tänne työnnetään.

Äänestä
  • no jaa, katos tota seuraavaa threadia. Siinä mies taas ihan tosissaan on jopa leuan muodon kanssa.

    Tervetuloa todellisuuteen.
    Kauniit sanat varmaan tekee sulle myötätuntoisen olon ja se sädekehä kiillottuu, mutta tosiasiassa vaikka se helpottas naisen oloa, niin eipä tilanne siitä muutu.

    Mut haistatetaan vaan paskat munattomille miehille, jotka näkee naiset vaan objekteina. Mä sanon seuraavalle, et anteeks, ei tästä tule mitään, koska mulla on hiirenpilluleuka. ;)

    Äänestä

Näinpä. Ei auta vaikka on normaalipainoinen, vyötärö on kapea eikä ole roikkuva/hyllyvä mistään. Mutta jos vain on rakenteeltaan isorintainen ja leveähkölanteinen on tottakai heti läski, kun ei mahdu niihin 32-koon vaatteisiin.

Sitten miehet kuorossa itkevät miten pitäisi olla naisellinen. Mutta kun se naisellisuus on muutakin kuin vaatekauppojen pienin aikuisten koko.

Ne ovat sitten ne oikeasti isot ja ylipainoiset asia erikseen.

Äänestä
  • mies on sanonut että pieni vaatekoko on naisellisuuden merkki?

    Kyllä ne naiset ihan itse asettavat itselleen naurettavia vaatimuksia vyötärön ympäryksen/painon/vaatekoon suhteen.

    Milloin viimeksi olet kuullut miehen sanovan että hän unelmoi naisesta joka painaa X kiloa/omaa X senttiä kapean vyötärön/mahtuu X koon vaatteisiin ym?

    Äänestä

  • <<< kirjoitti:

    mies on sanonut että pieni vaatekoko on naisellisuuden merkki?

    Kyllä ne naiset ihan itse asettavat itselleen naurettavia vaatimuksia vyötärön ympäryksen/painon/vaatekoon suhteen.

    Milloin viimeksi olet kuullut miehen sanovan että hän unelmoi naisesta joka painaa X kiloa/omaa X senttiä kapean vyötärön/mahtuu X koon vaatteisiin ym?

    Täältähän näin näitä lievästi sanottuna eriskummallisia vaatimuksia saa lukea. Sillä nyt, että tämän palstan miesten kirjoitukset minulle mikään raamattu olisi, mutta kuitenkin.

    Äänestä

  • Miehet eivät todellakaan ole perillä vaateiden kokomerkinnöistä. Meidän vaatteemme on merkitty S, M, L, XL, XXL, XXXL lukuunottamatta farkkuja. Farkkuihin me tarvitsemme numerot vanhoista farkuista ennenkuin voimme ostaa uudet. Tämäkin on heikolla pohjalla lihoamisemme takia joten myyjä yleensä kertoo meille uuden kokomme kaupassa.

    Sitten tältä pohjalta oletat että me tietäisimme onko sinulla päällä 32, 34 vai 36? Sen kyllä erotamme jos olet 36 ja olet tunkenut itsesi 32. Jospa vaan valittisit ittelles sopivat vaatteet ja lakkaisit kattelemasta laihempien tyttöjen kokoja. (Ja jos sellanen laihempi sattuu tuleen tiskillä viereen ni vedä hartiat taakse. Saattaapi olla että saat viereisen näyttään vähemmän naiselta.)

    Äänestä

Ei oo kyll mun makuun mut pari kaveria on kyll ihannoinut tätä peräsin mallia melko suurella rakkaudella.

Kullakin makunsa ja mauttomille kelpaa mikä vaan.

Äänestä
  • Joo, minä lihoin kokoon 36 ja lantion ympärys leveni 94 cm:n kun aloin syömään 2 kertaa päivässä yhden sijaan. En viitsi edes meikata tai laittautua, kuitenkin olen liian lihava. Värjöttelen kotona piilossa. Pimiän aikaan uskallan vasta lenkille.

    Äänestä

  • farkut lomalla kirjoitti:

    Joo, minä lihoin kokoon 36 ja lantion ympärys leveni 94 cm:n kun aloin syömään 2 kertaa päivässä yhden sijaan. En viitsi edes meikata tai laittautua, kuitenkin olen liian lihava. Värjöttelen kotona piilossa. Pimiän aikaan uskallan vasta lenkille.

    ihan sairauteen asti monella. Pitäkää terveet elämäntavat ja nauttikaa elämästä älkääkä kytätä joka kiloa sairaanloisesti. Jos syö ja kuntoilee normaalisti niin painonkin pitäisi pysyä normaalissa mitoissa jos ei ole mitään sairauksia jotka vaikuttavat painonnousuun. Sitten on vaan niin että toisille on geeneissä annettu iso takamus, toisille pieni. Se on vaan hyväksyttävä itsensä sellaisena kun on.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


olemaan naisellinen nainen :( kirjoitti:

Vähän tässä maassa on ikävää omistaa ns. latinoperse. Vaikka olisi hel*tin kapea vyötärö niin leveä lantio ja reitevyys tekee susta automaattisesti "LIHAVAN".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu