Mitä yöhommia minulle?

M26 yövirkku

Millä aloilla on yöhommia, missä olisi kohtalaisen hyvät tulot? Tällä hetkellä n.1850e/kk päivähommissa, joissa saa raataa niska limassa. Mielummin valvoisin yöihmisenä yöt ja tienaisin enemmän. Varastolla keskolla/inexillä yöhommista tienaa 3000e/kk bruttona kuulemma. Aika hyvin, jos miettii että ilman koulutusta taloon pääsee helposti, yöhommiin ei niinkään. Nyt kiinnostaakin mitä yöhommia on tarjolla missä liksa yli 2k ja mahdollisesti lyhyt koulutus (1-2v max.)? Nykyisellä liksalla ei meinaa helsingissä tulla toimeen ja aamuherätykset ovat KAUHEITA! Kiitän vastanneita jo etukäteen!

3

3159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ohjaaja...

      Tänä päivänä kun työpaikat ovat vaarassa ja it neuvotteluja on vähän jokapuolella, ajattelin ehdottaa sinulle alaa, jolta ei työt lopu. Mielenterveys-ja päihdepuoli. Miehet ovat tälläalalla suosittuja ja teidät viedään käsistä.

      Jatkuvasti on auki esim. pääkaupunkiseudulla vakituisen yökön paikkoja. Voit vaikka www.mol.fi sivuilta katsoa hakukriteerein yötyö ja pääkaupunkiseutu.

      Myös oppisopimuskoulutus/monimuoto-opiskelu ovat suosittuja tällä alalla.

      Itse siis toimin ohjaajana psykiatrisessa hoitokodissa yöaikaan. Pidän työstäni hirmuisesti. Valvon, että on rauhallista ja kaikki on hyvin. Kuuntelen mahdollisia suruja ja huolia ja olen mukana auttamassa.

      Työvuoroja, eli öitä teen kk 13 kappaletta. Palkka on ihan hyvä. Käteen jää aina vähän reilu 2000 euroa. Riippuen kuinka monta viikonloppua olen ollut töissä. Yleensä kaksi.

      Hoitoalalla yötyö kannattaa. Pitkät vapaat, suurempi palkka.

      Mieti tätä :)

      • .-.-.

        vai että IT-neuvottelut =) Oiskohan tuo YT kuitenkin.

        No mutta... olen samaa mieltä että hoitoalalle vaan. Yötöitä saa tehdä niin paljon kun haluaa.


    • ...

      leipomoalan yötöist saa tuplapalkan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6490
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      93
      5392
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3745
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3387
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      200
      3118
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      75
      2355
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2098
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      45
      1684
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1666
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1356
    Aihe