Olen nainen, joka tekee paljon työmatkoja. Tarkoittaa sitä, että olen vähintään kerran kuukaudessa ja vähintään viikon kerrallaa matkoilla - useimmiten ulkomailla.
Mieheni on jäänyt usean kerran kiinni pettämisestä. On kuitenkin luvannut ja vannonut, että se on loppunut. Haluaisinkin uskoa, mutta se on erittäin vaikeaa.
Nyt hän on alkanut puhumaan siitä, että minulla on "oma elämä" niiden työmatkojen aikana. Väittää, että minulla on muita miehiä ja että jopa pomoni kanssa harrastan seksiä. Tämä loukkaa minua erittäin paljon. En ole - enkä tule pettämään miestäni työmatkoillani. Minulla on täysin puhdas omatunto tämän asian suhteen.
Mieheni on myös jonkin verran työmatkoilla. Koska hän kuvittelee, että minä petän häntä työmatkoillani niin tarkoittaako se sitä, että itseasiassa hän käyttäytyy siten omillaan?
Mitä olette mieltä? Luuleeko hän, että käyttäydyn samalla tavalla kuin hän ja siksi epäilee minua koko ajan?!
Tämä on henkisesti todella raskasta - en millään jaksaisi todistella koko ajan olevani uskollinen, vaikka se on totuus.
En ole pettänyt
6
947
Vastaukset
- muikkumies
miehenä on:
Mies peräänkuuluttaa naisen uskollisuutta silloin kun on itse lähtenyt sille tielle.
Jo kerran sitä epäilyä ennen ole ollut, silloin se voisi johtua osaksi huonosta itseluottamuksesta.
Vain sinä itse olet vastuussa suhteesi laadusta, oletko ihmisen kanssa joka on lapsi sinun rinnallasi. - ovat joko
itse pettureita, jolloin epäilevät toisen tekevän ihan samaa tai kertaalleen petettyjä, jotka epäilevät kaikkien olevan samanlaisia.
Syyllistää sinua ja yrittää alitajuisesti tai tarkoituksellisesti oikeuttaa oman pettämisensä, ihmettelen vain miksi vielä katselet tuollaista sekoilua.
- VMStyle
Kuinka monta kertaa sä niitä "vannomisia" ja "lupauksia" oikein olet vielä ajatellut uskoa? Mies käyttää tuota hyvänä tekosyynä itselleen, että pääsee tökkimään prinssinakkiaan vieraisiin koloihin. Taidat todellakin olla se "tyhmä" vaimo.
- sun miehes
sitten sitä seuraa saa? Täältä suomi24 treffeiltäkö?
No kyllähän se voi pettää, jos on aikaisemminkin.
Monestikin juuri tuollaiset ihmiset sitten vaativat ja kyttäävät sitä kumppania ja sanovat, että petät vaikket pettäisikään.
On nää ihmissuhteen niin monimutkaisia. - epäilyksiin
voi olla sekin, että miehesi painiskelee yhä noiden ongelmien kanssa vaikka ei juuri tällä hetkellä pettäisikään. Hänelle uskollisuus on selvästikin vaikeaa jos ei mahdotonta, ja siksi hän ajattelee että se on sitä sinullekin. Sellaisten ihmisten on hyvin vaikea uskoa ja ymmärtää, että joillekin uskollisena pysyminen ei tuota mitään vaikeuksia. Tiedän tämän siitä, että olen itse ollut samanlainen.
Summa summarum: useiden pettämisten jälkeen tuollaiset syytökset ja epäilyt ovat joka tapauksessa aivan liikaa. Suhteessanne on joka tapauksessa luottamuspula, vaikka miehesi tällä hetkellä olisikin uskollinen. Hän ei luota sinuun etkä sinä luota häneen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!6111635Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla968841Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.124417Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka233984Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53861- 903656
Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73646Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle153451Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.343232Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.452435