Elikkäs olisin ostamassa kyseistä soitinta ja pari kysymystä:
Onko hyvä soitin? Toimiiko hyvin?
Miten hyvä tuo ulkoinen kaijutin on? Kuuluuko kuinka selkeästi?
Toimiiko Creativen sen verkkolaturin kanssa?
Muitakin omia kokemuksia soittimesta saa antaa :)
Olisi kiva tietää jotain ennekuin ostaa :D
Creative Zen Mozaicista
9
2179
Vastaukset
Linkki arvosteluun: http://www.anythingbutipod.com/archives/2008/08/creative-zen-mozaic-review.php
Ja keskustelua aiheesta: http://www.anythingbutipod.com/forum/forumdisplay.php?f=178
Itsekin olen mosaiikkia harkinnut, en ole vielä ehtinyt tutustua kojeeseen ollenkaan. Mut hyvän näköinen kuitenkin, sekin on jo jotain.- Perserauta
Joo elikkäs tarvisin hieman apua. Tää mun soitin(mosaic)on nyt ihan jumissa. Tossa näytön vasemmassa ylälaidassa lukee Docked, ja toi punanen merkkivalo palaa. Lisäksi, kun yhdistin laitteen tietokoneeseen, kone ei havaitse tota soitinta. Mikä vikana?
- kylläääää
Perserauta kirjoitti:
Joo elikkäs tarvisin hieman apua. Tää mun soitin(mosaic)on nyt ihan jumissa. Tossa näytön vasemmassa ylälaidassa lukee Docked, ja toi punanen merkkivalo palaa. Lisäksi, kun yhdistin laitteen tietokoneeseen, kone ei havaitse tota soitinta. Mikä vikana?
Joo itse tilasin cdon.comista kyseisen soittimen innoissani että "nyt on hyvä soitin suht edullusella". Eilen illalla saapui, latasin akut ja tänä aamuna ekaa kertaa avasin soittimen, niin heti jumittui. Creative-tekstissä jumittanut useamman tunnin. Kai se on vaan lähetettävä takaisin ja vaihdettava, jos nyt edes samaa soitinta enää uskaltaa ostaa..
- s.i.m
Muuten toimii vallan mainiosti, mutta kuinka hemmetissä soitto pysäytetään kesken kappaleen.
Pause ja play löytyy, muttei stoppia sitten millään. Olenko mä vaan ihan puusilmä tampio, vai täytyy tosiaa vaihtaa toistotila ja odottaa biisi loppuun, että saa vehkeen pysähtymään.
Virrat kun heittää poikki ja päälle, niin sehän resumoi siihen mihin soitto jäi.- jau jau
mulla on ollu creative zen se iso näyttönen. se on iha hyvä juttu on se vua kuule helppo vaihtaa kappaletta aina ku tahtoo uutta musaa.
- s.i.m
jau jau kirjoitti:
mulla on ollu creative zen se iso näyttönen. se on iha hyvä juttu on se vua kuule helppo vaihtaa kappaletta aina ku tahtoo uutta musaa.
Kyllähän se musan vaihtaminen onnistuu, mutta se musan lopettaminen on monen mutkan takana.
- huijausta
Ei ole hyvä soitin. Ostin joulukuussa, enkä ole saanut toimimaan kuin aika-ajoin. Radiota ei tarvitse yrittääkään toimimaan. WMA-muotoinen musiikki ei toimi, vaikka niin luvattiin. Olen yrittänyt nytkin kolme viikkoa saada jumittunut laitetta toimimaan ei onnistu. EN SUOSITTELE PAHIMMALLE VIHAMIEHELLENIKÄÄN !
- ole...
sitten ajatellut ottaa yhteyttä laitteen myyneeseen tahoon tai vaikka kuluttaja-asiamieheen vaan mieluummin hakkaat päätä seinään ja nillität netissä?
- Mietinpähän
ole... kirjoitti:
sitten ajatellut ottaa yhteyttä laitteen myyneeseen tahoon tai vaikka kuluttaja-asiamieheen vaan mieluummin hakkaat päätä seinään ja nillität netissä?
Onko mitään keinoa saada Zen Mosaic auki? Muutakuin vasaralla :D Mitä tuo oikean yläkulman pienen reiän vieressä oleva symboli tarkoittaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?883637- 252066
- 1961981
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell871464PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3431424Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale891147Varoitus kyläläisille Suomussalmella
Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo131034- 851020
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.30950Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha69877