Moro! Tällasestä halusin tulla avautuun, että kyllä teillä ylipainoisilla on oikeastaan asiat aika hyvin. Kauhee valitus ja itkeminen aina että ei löydy farkkuja, ei vaatteita ei mitään. Onko näin? Itse olen 175/65 kokonen nuorimies, eikä se vaateiden löytyminen ole kuulkaa yhtään sen helpompaa. Puhun siis nyt miesten pukeutumisesta, naistenosastoille en ole eksynyt.. Haen vaatteeni Dressmanista, marketeista ja vastaavista puljuista. Farkkuja ei löydy tarpeeksi "pieniä" mistään, vaan pienimmät on jotain 34/34 ja sitä isompia löytyy reilusti.. paidoista on hyllyt täynnä xl-xxl kokoja mutta edes M saati S kokoa on usein hankala löytää! Että mistä vitusta te "läskit" aina valitatte, kyllä minun mielestäni eniten kaupoissa on niitä xxl kokoja, hoikan/ruipelon on oikeasti vaikeampi löytää
vaatteita kuin teidän. Helvetti, taidan lihottaa itseni niin löytyy niistä kivoista kamppeista sopivia kokoja..! Mä olen katkera teille.
vaatteita kuin teidän. Helvetti, taidan lihottaa itseni niin löytyy niistä kivoista kamppeista sopivia kokoja..! Mä olen katkera teille.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse olen 180/61 kokonen ja miespuolinen henkilö,vaatteita löytyy helposti,etenkin 28 tuumasia farkkuja,kuhan niitä osaa etsiä.
Mut paidat...M-kokoakin tuntuu olevan niin vaikea löytää,mutta kyllä niitäkin löytää joskus jopa hyvännäköisenä,se on ihan kiinni siitä,missä käy,minä löydän hyvännäköiset vaatteet ottamalla eka ne rumimman näköiset kokeiluun,ja hups,kakanruskea huppari on hieno ja halpa ja sopivankokoinenkin.
Kauheeta mitä kukkakeppejä te ootte. Miehen pitää olla pitkä ja lihaksikas. Pituutta ette voi enää kasvaa, mutta menkää ees salille hankkimaan massaa.
kiitos vain,mutta ihan taidan kuntoilla muuten lajeissa,jossa pidetään huolta kiinteydestä,ei lihasmassasta,eikä mulle kävis lihakset edes.
Kyllähän mä olen kuullut,et olen laiha,mut en mielestäni niinkään laiha,että olisin vielä kukkakeppi.
Kiitos huolenpidosta,huhhuh...;)
"menkää ees salille hankkimaan massaa" voi ziizuz.siis asiahan on niin et kaikki saa olla semmosia kun on. Isot isoja ja pienet pieniä. Ei kenenkään tarvitse mennä toiselle sanomaan et laihduta tai mene salille lisää lihasmassaa kaapimaan. Tää on ihan sama kun joku mies sanois et naisen pitää olla laiha ja pitkä. Siitä tulis varmasti kunnon kotkotus. Mene itsees hyvä ihminen