Vetelin tiukat lisäpainovedot ilman vettä ja muuta ja kun sit kävin vaa'alla kuten ennen reeniä niin painoa oli tullu puoli kiloa lisää. Painaako ihminen pumpissa enemmän?
Painaako pumpissa enemmän?
dappelsman
5427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuskinpa siinä siitä on kyse... lihakset vaan imee nesteitä yms treenin jälkeen.
Edes lukee painoa toistettavasti 0.5 kg tarkkuudella. Useimpien henkilövaakojen tarkkuus on n. 1 kg, eli vaikka siinä olisikin kymmenykset näytössä, se ei tarkoita, että ne kymmenykset olisivat merkittäviä ja luotettavia.
treenissä yleensä hikoo,jollonka nestettä poistuu kehosta.sulla taitaa olla patterit loppu vaassa.omaki näyttää välillä omia 100g-500g heittoja
hengität oikein syvään tulee ainakin 11 kg /treenikerta massaa lisää !!!!!!
Mistä se lisäpaino oikein tulisi? Lihakset täyttyy pumpissa verellä, mutta se sama verihän kiersi sun suonissa jo ennen treeniäkin. Joko sun vaakas on rikki tai sitten otit huomaamattasi pari huikkaa vettä ennen punnitusta.