Joo, olen yrittänyt unohtaa Sinut. Eilen taas pitkästä aikaa sain puhua kanssasi ja katsella Sinua ja vanhat tunteet nousi taas pintaan. Kunpa saisin joskus koskettaa Sinua, edes pienen hetken, muuta en pyydä.
ei yksinäinen
unta saa...
71260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
täälläkin harrastettu. Vaikka olisi monia päivä tai lähes viikkojakin, etten häntä näe töissä, niin sitten kun taas näen.... Voi, miten ne tunteet nousevat rajuna pintaan! Ne tunteet, jotka minun oli aikaisemmin tukahdutettava monista syistä johtuen, pyrkivät hakemaan oikkeuttaan.
Tunteet eivät ilmeisesti ole kuolleet, koska muistuttavat olemassaolostaan niin voimakkaasti noissa "jälleen-näkemisen" tilanteissa.
Se on kai jotenkin niin, että kun ihastuu syvästi työkaveriinsa, mutta monista syistä johtuen ei pääsekään elämään läpi omia tunteitaan. Tutustuminen ei lähde käyntiin,mutta tunteet ne säilyvät pitkään kuitenkin.
Siksihän se onkin niin tuskallista, kun tukahdutettuja tunteita joutuu säilyttämään, tahtoipa tai ei. Ei se ole edes tervettä pitemmän päälle!
Jos ei etene mihinkään, niin sitten sitä toista voi alkaa vihata ja vältellä. Niin ainakin tässä osoitteessa.
Kun ei herrasta ota mitään selkoa, niin ei sitten. Lähden sen toisen samalla työpaikalla olevan matkaan, joka minut kuulemma todella haluaa, vaikka en itse olekaan häneen ihastunut. Parempi kai niin kuin olla yksin ja tehdä toinenkin ihminen onnettomaksi, vaikka onnettomaksi teen hänet varmaan kuitenkin tunteitteni vähäisyydellä.
Niin kauan kun tuntee kohdettansa kohtaan syvää vihaa, niin vielä silloin häntä kovasti rakastaa.
Itse olen aikonut vältellä, eetä näkisin vain mahdollisimman harvoin. Yritän olla vihaamatta sitä miehenpuolta, kun ei itselleen mitään hän mahda. Ei ehkä ollut riittävästi sinut itsensä kanssa. Tiedä häntä. Vihan tunteet sitovat minut siihen mieheen entistä syvemmin, joten opettelen sitä, ettei tarvitsisi vihata.
tunteistasi.Jospa hän tiedä niistä tai on muuten epävarma.
Älä loukkaa sydäntä joka sua rakastaa !
=) =) Rakastan jo nyt sinua syvästi...
en ole varattu =) On syvästi ihastunut sinuun...Voi tätä tuskaa...