Olitko lapsena kova unnuttamaan?

Ei muuta kysyttävää ;)
5268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

?????

Äänestä

hiplaamista? en muista

Äänestä

lapseni on.

Äänestä

hoitoonkin sen takia jouduin.

Äänestä

Paha sanoo, kun ei tiedä, mitä "unnuttaminen" tarkoittaa. Toi "unnuttaminen" on musta ehkä yhtä ärsyttävä ja outo sana, kuin esim. "märistä". Jälkimmäisen merkityksen sentään jotenkin ymmärrän ja sitä taas inhoan varmaankin vain sen vuoksi, että aikoinaan yks harvinaisen takakireä teiniaikojen tuttu aina käytti sitä valittaessaan elämänsä kurjuutta ja projisoidessaan muita ihmisiä koskevia alemmuudentunteitaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kirsti2 kirjoitti:

Ei muuta kysyttävää ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu