Pikkujoulu?

...ajatellut pettää pikkujoulussa?
3818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oon ja viellä ennen niitä

Äänestä

Ei kannata pikkujouluja pilata hölmöilemällä. On kiva pitää hauskaa, mutta pettämiseen ei kannata lähteä mukaan. Kun kiusauksen voittaa, on kiva mennä kotiin sen oman kullan viereen, ja erikoispisteet myös siitä, ettei sinulle tule vosun/pukin mainetta. Näin sunkin yksityiselämää kunnioitetaan, ja se painaa aika pljon esim. työpaikoilla. Nykyään arvostetaan raittiutta ja suoraselkäisyyttä. Muodoista on poissa örveltämine etc. Tunteista kun osataan puhua muutenkin kuin kamalassa kännissä!!

Äänestä

tulee heruttamaan. Aivan sama onko varattu vai ei.

Muutenhan se luulee että olen homo tai että mulla ei seiso.

t. Varattu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oletkos.............. kirjoitti:

...ajatellut pettää pikkujoulussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu