hyviä

eli kysyin tätä samaa tuolt ulkomaisen metallin puolelt kans.. hyviä slovareita, mielellää surullisia ja saa vaik olla sitä perus rakkausjuttuu, mut surullista.. vois si fiilistellä ja sillee..
4414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tiedetä mitään hempeistä slovareista. kysy rock-palstalta;D

Äänestä
  • Totta, että suurin osa slovareista on rockbändien käsialaa, mut esim gamma ray:lla on ainaki kolme mahtavaa slovaria; lake of tears, the silence ja a while in dreamland... nii ja sittehän on muutama KISSin legenda: beth, i still love you, every time i look at you, forever ja semislowari; reason to live nyt muutaman sanoakseni.

    Vaikka on hewari nii ei tartte dissata hyviä fiilistelybiisejä!

    "antaa kaikkien kukkien kukkia, (mut fifty cent vois maatua:P)"

    Äänestä

  • little_caesar kirjoitti:

    Totta, että suurin osa slovareista on rockbändien käsialaa, mut esim gamma ray:lla on ainaki kolme mahtavaa slovaria; lake of tears, the silence ja a while in dreamland... nii ja sittehän on muutama KISSin legenda: beth, i still love you, every time i look at you, forever ja semislowari; reason to live nyt muutaman sanoakseni.

    Vaikka on hewari nii ei tartte dissata hyviä fiilistelybiisejä!

    "antaa kaikkien kukkien kukkia, (mut fifty cent vois maatua:P)"

    Sonata Arcticalla on todella paljon hyviä slovareita, kannattaa tutustua, jos et ole jo tutustunut :)
    Esimerkkeinä voisin sanoa ainakin last drop fall, shamandalie, shy, letter to Dana ja Draw Me. Siinä muutamia, ittelleni kaikki todella tärkeitä.
    Nightwishilta löytyy, ja yhtyen edellisen sanaan/ kommenttiin, kannattaa perehtyä rock-klassikoihin. Ovat todella hyviä, vaikkakin hiukan kliseitä :D

    Äänestä

Tässä olisi jotain..

Brother Firetribe - Love Goes Down
Dragonforce - Dawn Over a New World
Freedom Call - Turn Back Time
Kotipelto - Beauty Has Come
Kotipelto - After The Rain
Negative - About My Sorrow
Stratovarius - Forever
Stratovarius - 4000 Rainy Nights
Thunderstone - Spread My Wings

Kaikki eivät ehkä ole ihan slovareita sanan varsinaisessa merkityksessä, mutta hienoja biisejä kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


slovareita..? kirjoitti:

eli kysyin tätä samaa tuolt ulkomaisen metallin puolelt kans.. hyviä slovareita, mielellää surullisia ja saa vaik olla sitä perus rakkausjuttuu, mut surullista.. vois si fiilistellä ja sillee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu