Kuvittele itsesi tähän seuraavaan tilanteeseen ja kerro mitä miehenä tekisit:
Tyttöystäväsi on raskaana sinulle. Huomaat kuitenkin että sinulla on vahvoja tunteita toiseen naiseen. Mitä teet?
Tyttöystäväsi on raskaana sinulle. Huomaat kuitenkin että sinulla on vahvoja tunteita toiseen naiseen. Mitä teet?
Vastaukset 6
Vanhimmat
että lapsi on minun?
kerron ja vaihdan tyttöystävää (tai rupean sinkuksi, jos se toinen ei kiinnostu). Eipä sitä kannata jäädä roikkumaan näennäiseen suhteeseen ihmisen kanssa, joka ei kiinnosta.
hankin enemmän tilannetta koskevaa tietoa, esimerkiksi siitä kuinka pitkällä raskaus on ja onko toinen nainen joku muu kuin äitini
Menisin/jäisin sen luokse jota rakastan enemmän ja tuntuu mielestäni paremmalta mikäli tämä vastaa tunteisiini ja näyttää vihreätä valoa. Riippuen siitä, miten kauan olen ollut rakastunut tähän toiseen naiseen, mikä on hänen/meidän tilanne ja millaisena näen tulevaisuuteni raskaana olevan naise(ni) kanssa. Loppupeleissä tunne ja totuus ratkaisee ja se, että en halua roikkua enkä tule roikkumaan valheellisessa kulissisuhteessa itseni, puolison, lapsen ja kenenkään muun takia.
Annan niiden tunteiden olla sivussa ja keskityn olennaiseen, eli lapseni äidin rakastamiseen.
Sinkkuna ollessa tilanne olis toinen, eikä siihen kuvioon kuulu sit raskaanaolevat tyttöystävät.
jos olisin mies, olisin mielummin sen rakastamani naisen kanssa, vaikkei se olisikaan lapseni äiti. Isä voisin lapselleni olla silti vaikken hänen äitinsä kanssa haluaisi enää olla. Ei lapsi oo yksistään mikään syy olla suhteessa jollei kerran muuta ole.