tilanteessa jossa yht`äkkiä sinulta kysellään asioista, joista joskus kerroit ´ja silloin kaikki kääntyi enemmän sinua vastaan. Päätit luovuttaa, vaieta, sopeutua, selviytyä ja nyt yht´äkkiä tilanne onkin käänteinen.
Se on jotain aivan uskomatonta ymmärtää itsekin olleensa kokoaika oikeassa vaikka se oikeassa olemisen usko joskus horjuikin.
Sorry, oli nyt vaan ihan pakko skriivaa ja avautua vielä. (se on kuin syntyisi uudelleen)
Se on jotain aivan uskomatonta ymmärtää itsekin olleensa kokoaika oikeassa vaikka se oikeassa olemisen usko joskus horjuikin.
Sorry, oli nyt vaan ihan pakko skriivaa ja avautua vielä. (se on kuin syntyisi uudelleen)
Vastaukset 8
Vanhimmat
tottunut.
syntymiseen vai mihin?
tuon "Olin oikeassa" tunteen.
Monesti tuo toisten dissaus oikeata tietoa vastaan johtuu kateudesta.
se olin oikeassa tunne kumpuaa muista syistä ja kateudesta se ei johtunut vaan toinen osapuoli oli vain parempi puhumaan ja esittämään, manipuloimaan ja mie tiesin että joskus vielä se kompuroi omassa "nokkeluudessaan" :>>
ja koettua. Mua itseäni on syytetty asiasta, jota en ole tehnyt. Tekijä itse on niin taitava manipuloimaan, valehtelemaan ja vääristelemään asiat omaksi edukseen.
Jotenkin, vaikka itse tietää totuuden, joskus tuli epävarma olo.
Mutta tiedätkö, elämällä on tapana kuitata, tavalla tai toisella. Niin hänellekkin.
Ja se riittää mulle.
vaikkei mulla mitään messeviä tarinoita olekaan kerrottavana.
tuo horjuminen
Taisit kirjoittaa dominon pelaamisesta? Vai liittyikö asia ruoanlaittoon?
Tuo oli varmaan maailman tylsin paljastus, siitä kun ei käynyt ilmi yhtään mitään.