Hehhe, te kaikki ukkojanne kyttäävät kännykkävahdit olette naurettavia!! Eräskin eukko rikkoi ukkonsa uuden,kalliin kännykän kun kyttäs ukkonsa kännykkää ja löysi ukon salarakkaalta viestin! Mitä kyttäämisellä voitatte?? Kytätkää vaan entistä enemmän,niin voitte olla varmoja että se ukko menee sitä varmimmin taas toisen naisen petiin!!
naurettavat
kännykkävahdit...
191247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
jos ukko on mennäkseen vieraaseen sänkyyn, niin menee kyllä kaikesta huolimatta. Turhaa sinä on avutonta vaimoa syyttää. Ihan itse pettäjä päätöksensä tekee. Tuskin kukaan niin typerä on, että kännykän syynäyksen takia vaimoaan pettää. Tekosyyksi kelpaa ihan nähtävästi mikä vaan.
Itse olen tulut petetyksi ex:ni mukaan siksi:
-etten luottanut häneen, vaikka vietti koko kesälomansa entisen vaimonsa kanssa. Asuimme tuolloin yhdessä ja avioero oli jo selvä
-että sanoin miestä varkaaksi, koska oli minuta viennyt auton ja aika paljon myöskin taloudellisesti olin häntä auttanut. Myös miehen petoksista saadut syytteet ja tuomiot tietenkin oikeuttivat minua käyttämään tätä sanaa
eli..kylä luonnehäiriöinen aina syitä keksii.
No jos on tarvetta vahtia kännykkää, niin luulen että näitä kännyköitä seuraavat odottavat vain syytä potkia ukko pihalle. Tai akka. Nämähän pätee ihan kumpaankin suuntaan.
Siinähän se onkin varmaan riemukasta, kun ukko/akka ei enää tätä petturin "salarakasta" = huoraa kiinnostakkaan, koska sen kanssa pitäis olla jotain muutakin kuin naimista. Ukkoa/akkaa se taas ei kiinnosta, koska siinä pitäis olla muutakin kuin naimista ja se e imuutenkaan ole kuin naimiseen tarkoitettu;)
Mielestäni kukin voi mennä itseensä. Jos on esim tässä huoran eli salarakkaan/salarakastajan roolissa, niin voi katsoa peilistä ja miettiä minkälainen maine muuten leviää.
jos epäilee, sillä mielestäni kun tiedät faktat niin on helpompi käsitellä asiat, ainakin minulla. Vaimot kyllä vaistoo jos on jotain....
miehen kanssa säkin oikeen huoraat, eikö sillä nyt ole varaa ostaa sua varten ihan ihka omaa liittymää, vai etkö sä ole sen arvoinen? Vai onko sun salarakas tyhmä, eikö osaa poistaa viestejä?
Tuo oli katkeran hylätyn naisen kannanotto. Voi reppanaa :-)
koville:) Mikä tossa sai sut näin luulemaan? Toihan oli vastaus tähän ketjuun.
Ritu tullut nyt leikkauksen jälkeen pakonomainen tarve noihin rintajuttuihin. Saitko sä kenties niin pahat traumat niistä sun letuista mitkä kuulema notkahti kylkiin kun olit makuullas?
Onhan se ihan kiva kun saa miehiltä huomiota ja ihania katseita :-) Miten mahtaa olla sinun kohdalla ;-)
myös ja veikkaan, että jos olet juuri se mun tuntema henkilö, niin sain aina suakin enemmän:) Muistatko?
leikattiin tehnyt susta yhtään sen viehättävämpää
Et varmaankaan tunne minua. Minä liikun ihan eri piireissä. Luulen että olet jostain maalaispitäjästä, ainakin jutuista päätellen. Silikoneja minulla ei ole, eikä tule. Sillä minulla on tuo varustus muutenkin kohdallaan. Eli hyvää jatkoa vaan ;-)
sinä joka siellä ihmettelet vaimoja jotka vahtivat miestensä puhelimia,toivottavasti sinun ei koskaan tarvitse tehdä,tai epäillä miestäsi sellaisesta.itse en koskaan ennen miettinyt kuka sille soittaa tai viestittelee,kunnes.hän loukkasi itsensä tosi pahasti ja makasi teholla,eikä kukaan siinä vaiheessa antanut mitään toiveita selviämisestä,minulla ei hänen sukulaistensa numeroita ole,eikä tuttavien jotan en saanut sanaa hänen sukulaisilleen.kun sitten sain hänen tavaransa oli pakko saada puhelin auki että sain sanan mitä on tapahtunut.kaikki jotka tiesin ilmoitin ja puhelin jäi auki,ja sit rupes viestä pukkaamaan.ajattelin että olen unohtanut jonkun,kas kummaa naisen nimi ja täysin vieras minulla mutta ajattelin että koska niin paljon kiinni miestäni yrittää soitan itse,niin tein esiteltyäni itseni kysyin miksi hän haluaa niin kovasti saada mieheni kiinni,luuri tuli korvaan ja se kertoi kaiken.sen jälkeen minusta on tullut hyvin epäluuloinen,mitä en ennen ollut.ja voin kertoa että tämä olotila ei ole lainkaan kiva.olet luottanut toiseen sataprosenttisesti enkä ole itseäni sellaisilla ajatuksilla kiusannut,koska hänen työnsä on liikkuvaa,suhteesta ei tule mitään jos täällä kotona ajattelee mitä mahtaa ukko puuhata.joten ei se puhelimen kyttääminen ole aina ihan turhaa,ilman sitä olisin täysin tietämätön ukkoni ajankulusta.
kyllä puolisolla on oikeus tietää mitä se toinen häärää,jos merkkejä pettämisestä on.ja toisen voi jättää jos tuntuu että on kyllästynyt,eikä tarvi heti juosta toiseen sänkyyn.saisi se toinen pitää edes hitusen itsetuntoa itsellään,ei kenenkään tarvi eron päälle vielä menettää itsetuntoaan,sen takia että toista vaan kyllästyttää.te kakkoset jotka sekaannutte toiseen varattuun ihmiseen,miettikää mitä seurauksia sinne huusholliin sen myötä tulee.joku eikä vaan yksi menee tosi huonoon kuntoon koska soittelette ja viestittelette kelloon katsomatta,siksi parempi että sekaannutte vapaisiin ihmisiin niitä kyllä riittää
Se "kyttääminen" tuotti näemmä tulosta, kerran sieltä löytyi sen salarakkaan viesti. Sitähän Siinä ajetaan takaa, että ukko saataisiin nalkkiin. Naiset haluaa todisteita vahvoille epäilyksilleen. Suhteen voi sitten lopettaa ja potkia pettävän vittupään mäkeen!
Juu, ja nämä pettävät äijät vielä kehtaavat väittää ettei mitään peliä enää ole toisen naisen kanssa vaikka nainen laittaa äijälle edelleen viestejä! Täyttä sontaa ja höpö höpöä en ukkojen todistelut että suhde naiseen ohi! Kyllä ovat tosi röyhkeitä nämä pettävät äijät!!! Eivät arvosta eivätkö kunnioita omaa liittoaan eikä vaimoaan pätkääkään! Hyi helvetti, ulos vaan tuollaiset äijät! Niin tein minäkin ja en kadu!
olen sitä mieltä että kyllä aviopuolisolla on oikeus tietää kumppaninsa salasuhteet,osaapahan olla ajattelemaatta että se oma mies on niin ihmeellinen ettei tekisi mitään sellaista,tai vaimo.ja jos se muuten ei selviä vaikka kyselisi itse onko jotain muuta menossa koska kaikki merkit viittaa suhteeseen niin kyllä minä ainakin sen puhelimen katson enkä tosiaan tehnyt sitä turhaan.sanomalla suoraan että on kyllästynyt ja haluaa mennä jonkun muun kanssa säästäisi toisen ainakin kauhealta alemmuuden tunteelta eikä talloisi toisen itsetuntoa maantasalle,sen verran kai voi kumppaniaan ajatella.
En näe ketään ihmistä säälittävänä, jos joutuu kollaamaan toisen puhelimen. Jos oma kumppanini alkaisi käyttäytymään normaalista poikkeavasti ja epäilisin toista suhdetta, voit olla varma, että liittyisin noiden "säälittävien" puhelimen tutkijoiden joukkoon. Eikös se ole molemmilla samat oikeudet löytää ja kokea onnea?? Jos toinen pettää tai hakee jotain muuta, kuin sitä omaa kumppania niin kyllä se sama pitää suoda toisellekin. Löytää se "oikea", joka ei salaile mitään, kun ei ole tarvetta sellaiseen!! ELI voittaa itsellensä ehkä paremman kumppanin, kun pettävä saa mennä salarakkaansa kanssa ihan ilman salailua sen jälkeen.
moukka.
Ihmiset ei näköjään pysy kehityksen perässä.
Ei pitäis olla mitään ihmeellistä siinä että näyttää puhelimensa jos ei ole salattavaa.
Huom terveesssä suhteessa ei pitäisi olla....