apua

olen kahden lapesen yh pääni on täys antakaa keskusteluosoitete
3328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Anna lapset orpokotiin! Saat mukavasti tilaa sekä omaa rauhaa

Äänestä
  • kirjoittajan päässä. Kuvittelitko olevasi hauska?
    Alkuperäinen kirjoittaja haluaisi vissiin oikeasti apua, ja sinä vain vittuilet. Joskus ihmettelen, mikä meidät ihmiset oikein apinoista erottaa. Sinä taidat edustaa sitä puuttuvaa linkkiä!

    Äänestä

Hätänumeroon voi ihan oikeastikin sitten aina soittaa jos elämä alkaa tuntua liian raskaalta. Sieltä ohjataan eteenpäin tai tullaan auttamaan. Kun pyytää apua sitä saa.

Tai sitten suora linkki mannerheimin lastensuojeluliiton sivuille, jossa apua tarjolla vanhemmille

http://jkk.mll.fi/vpn.php?dir=/vpn

Jos väsyttää ja ahdistaa, niin mieti mitkä asiat tois sulle hyvän mielen. Yritä toteuttaa asioita joista nautit, esim. käy kampaajalla, osta uusi kiva talvitakki yms.

tsemppiä sinne :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

olen kahden lapesen yh pääni on täys antakaa keskusteluosoitete

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu