Mikä viiraa naisella joka hakee kumppania poliisista vain poliisista ja ainoaan poliisista,pahemman laatuiselta pakkomielteeltä vaikuttaa,tuskin yksikään poliisi kiinnostuu naisesta joka hakee kumppania pelkästään ammatin perusteella.
Kummallista
mysteerimies.-
141542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
pörrää, että ammatti vain merkitsee? No, meitä on moneksi. Itse haen miestä, joka on rehellinen jne..Mut toi poliisipakkomielle taitaa liittyä naisella fantasioihin, ehkä...
Monet eivät vain tajua etsivänsä fetisistisesti jotakin tiettyä asiaa, vaikka suurin osa niin tekee. Poliisin "etsintään" saattaa liittyä pelkästään oman turvattomuuden tunne. Itselläni on joskus juolahtanut mieleen, että lakimies olisi aika hyvä "saalis" niin saisin tarvittaessa puolustus- tai ainakinm konsultointiapua perhepiiristä kun meillä ei suvussa ole lakimiehiä, ei tosin ole poliisejakaan.
Mä haluaisin sellaisen miehen, joka osaa tehdä jotain hyödyllistä, esim. sähkömies, putkimies, remonttimies.
Kirjoja lukemalla ei kämppää voi oikein korjata.
Vaan mistäpä sellainen löytyisi. Akateemisilla naisilla on huono maine, kun pidetään nirppanokkana.
Poliisi, palomies, ensihoitaja yms. ovat arvostettavia ammatteja minun mielestäni.
Pitäisiköhän minunkin haluta sitten sellainen nainen, joka osaa laittaa ruokaa, siivota jne.
Ehkäpä joku hoito-alalta, niin sais heti ensiapua kun tulee haava sormeen:).
Ei vaan ihme lajittelua, että ihminen niputetaan johonki "osaamis" ryhmään pelkän ammatin perusteella. Ihan kuin akateeminen ei osaisi käyttää vasaraa tai kirvesmies ei lukisi kirjoja. Naurettavia yleistyksiä.
Ihan mielelläni seurustelisin ei-akateemisen miehen kanssa, mutta kun he vierastavat minua. Tarkoitin sanoa että minä itse en oikein muuta osaa tehdä kuin lukea kirjoja, eli en pidä koulumenestystäni yhtään minään saavutuksena.
Haluaisin seurustella oikean ihmisen kanssa. Akateemiset miehet ovat niin urahakuisia, kunnianhimoisia eivätkä oikein arvosta parisuhdetta ja kotielämää. Minä kun tykkäisin ihan vaan tallustella metsässä, syödä hyvää ruokaa ja köllötellä kotona. Sellainen elämänmeno ei urahakuista akateemista miestä kiinnosta.
Ehkä löydän jonkun kivan oikean miehen. Saahan sitä unelmoida vaikka sähkömiehestä jos niin tahtoo.
Tuskin ainakaan uniformusta johtuu, asia mikä taas naisia kiehtoo esim. lentokapteeneissa ja perämiehissä;-) Olenko siis epänormaali kun tunnen vetoa enemmän vaatteiden sisälle :D Ammattikunnista em. lisäksi tuntuu palomiehet olevan "kovaa huutoa". Olisi ihan mielenkiintoista jos joku tosiaan selvittäisi sen mikä naisia kiehtoo noissa ammattikunnissa.
Onhan tuo nyt ihan selvä asia (ainakin minulle), mikä kiehtoo poliiseissa tai palomiehissä. Sehä on imago kysymys. EM. ammattikunnan edustajia pidetään miehekkäinä ja rehellisinä "miesten miehinä". Jokainen nainen varmaankin haluaa miehen jonka kainalossa voi kokea turvallisuutta ja jonka vierellä voi tuntea olevansa NAINEN. Ainakin minä haluan, en ole lesbo. Enkä ole ammatin perusteella jaottelija ollenkaan, mutta varmaankin vaikka kirvesmiehissä tai palomiehissä on juuri näitä maskuliinisuuen piirteitä mitä naiset yleisesti ihannoivat.
turvallisuutta voi tuntea esim poliisin rinnalla,asiahan on just päinvästoin..Kaikenmaailman juoppojen ja rikollisten kanssa touhutessa voi käydä ikävästi ja kumppani saa olla koko ajan peloissaan,esimerkkejä on rutkasti.
Herää jo unestas Ruusunen. Tunsin yhden narsisti palomiehen. Kelvottomampaa ketkua saa hakea. Haluatko puh. numeron?
Ja voisi luulla että tämän ammatin harjoittaja on kunnollinen ja turvallinen. Mutta kaikkea kanssa ihan seko tyyppi joka suhteessa.
Oli itse asiassa pitkäaikaisen hoidon tarpeessa koko hoitsu. Hakkasi useaan ihmisen, alkoholin suurkuluttaja ja muunkin sekoittavan aineen.
Useita eri riippuvuusaiheita ja samalla pilasi monen ihmisen elämän tempuillaan.
yksi jos toinenkin juttu ihmisten mieltymyksissä.
En viitsisi vaivata päätäni moisella.
Yks tykkää yhdestä, toinen toisesta... näinhän se on oltavakin.
Olen aina ihaillut rekkamiehiä.Ne on niin ihanan miehekkäitä parransänkineen:))
niillä on akkoja joka pysähyspaikas
Puuseppä se mulle valmistaisi mieluisia huonekaluja... hitsi!