Yksinkertainen ongelma ja mielipidekysely samalla. Tapasin todella mukavan miehen, jolla sattuu olemaan sama nimi kuin veljelläni. Tuntuuko kenestäkään vastenmieliseltä edes miettiä seurustelun aloittamista ko. herran kanssa? Itseäni asia ei välttämättä vaivaisi. Ainahan voi keksiä lempinimiä ja loppujen lopuksi kyse on vain nimestä, mutta haluaisin kuulla myös muiden mielipiteitä asiasta.
kumppanilla sama
nimi kuin veljellä?
4888
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ikinä. Nauroin ihan sikana. XD
Yhden kaverini nyksän ja eksän KOKO nimi on sama - en nyt tässä palasta, mutta sanotaanko, että molempien nimi on
xxxxxx.niemimen . Kaveri sanoi, että uuden kertoessa ekaa kertaa nimensä, hän luuli sen olevan huono vitsi joltakulta. :))) No ovat onnellisia.
Serkulla on vaimon ja äidin nimi sama. Ei näytä haittaavan.
Yksi nainen sanoi jättäneensä yhden ehdokkaan sen vuoksi, että tämä käytti samaa partavettä kuin hänen isänsä. Oli kuulemma seksuaalisesti niin täysi tyrmäys, eli turn-off, että ei vain kertakaikkiaan panettanut koko tyyppi! Ei sitten millään! Vaikka ois ne silmätkin sulkenut.
Mitä helevettiä sie edes mietit tollasta!!!!!
Ei nyt tossa mitään.. Mulla ja mun eksällä oli samanlaiset sukunimet, ei oltu naimisissa eikä sukulaisia. Tällä eksällä oli prikulleen sama nimi kuin mun veljellä eli etu- ja sukunimi. Lisäksi kummallakin oli saman nimiset veljet. Nyt tämä eksä seurustelee naisen kanssa jolla on sama etunimi kuin mulla ja jos joskus menevät naimisiin niin sitten sillä naisella on prikulleen sama nimi ku mulla :D