jo yksistään hankalia saati sitten ulkomaille saakka.
Koskaan ei voi olla varma "mikä" tai "kuka" se ihminen todellisuudessa on.
Toisella paikkakunnalla asuvasta ihmisestä ei tiedä yhtään mitään.
Hyvin usein miehet pitävät "kesäkissoja" jota eivät kovin helposti pysty "naukumaan" perään koska on niin helppo piiloutua puhelimen ja meilien taakse.
Koskaan ei voi olla varma "mikä" tai "kuka" se ihminen todellisuudessa on.
Toisella paikkakunnalla asuvasta ihmisestä ei tiedä yhtään mitään.
Hyvin usein miehet pitävät "kesäkissoja" jota eivät kovin helposti pysty "naukumaan" perään koska on niin helppo piiloutua puhelimen ja meilien taakse.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näin on tullut todettua.
löytyy "yksi" vastaaja kaikkiin aloituksiini eri palstoilla, seuraa kuin hai laivaa????????
Kyllä kaukosuhde voi toimiakin... Jos luottoa toisen tekemisille toisella paikkakunnalla ei ole, niin ei suhteessa ole mitään järkeä. Itse olen kihloissa miehen kanssa joka asuu 250 km päässä. Ei ole ollut koskaan ongelmia... Ikävä tosin raastaa toisinaan.
saanko kysyä että onko teillä kuinka pitkä suhde takana ja minkä ikänen olet? mulla on samantyylinen tilanne enkä tiedä miten tässä edetään.oletko sinä muuttamassa vai hän?
Ollaan kolmekymppisiä ja oltu yhdessä pari vuotta. Se onkin suurin ongelma, kumpi muuttais. On kuitenkin perhe ja työ täällä. Toivottavasti löytyy hyvä ratkaisu näihin asioihin, koska ei tällästä kaukosuhdetta tietysti loputtomiin jaksa..
Ja tapasimme yli 2v sitten, välimatka 250km/suunta. joka vkon loppu ajoimme vuorotellen toistemme luo, kaikki arki-illat meni puhelimessa. Menimme puolen vuoden päästä tapaamisestamme kihloihin ja vuosi siitä, ostimme yhteisen unelmiemme talon. Muutimme puoleenväliin molempien koteja ja aloitimme ns. puhtaalta pöydältä täysin vieraassa paikassa. Haimme uudet työt täältä. Ihanasti on mennyt ja viime elokuussa menimme naimisiin :) Voimia teille joilla tilanne ei vielä ole ratkennut mutta uskaltakaa ottaa riskejä elämässänne ja luottaa tulevaan :) Tsemppiä!