Mitä ihmettä sitä voi viikonloppuisin tehdä?? Meille on mieheni kanssa tullut varmaankin
arki vastaan, kun emme keksi mitään kivaa tekemistä viikonlopuiksi. Ei haluta baareihin.
Varsinkin jos rahat on loppu, ei ole mitään tekemistä?!! Antakaahan vinkkejä!!
arki vastaan, kun emme keksi mitään kivaa tekemistä viikonlopuiksi. Ei haluta baareihin.
Varsinkin jos rahat on loppu, ei ole mitään tekemistä?!! Antakaahan vinkkejä!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
tekemistähän on aina, mutta se onko se miellyttävää tekemistä on eri juttu.
voisitte alkaa käymään vaikka yhdessä lenkillä, vierailla kavereilla/sukulaisilla. pelata pelejä, mennä viikonlopuksi mökille, siis ihan mitä vaan päähän pälkähtää. neljän seinän sisällähän se aika pitkäksi käy. lähtekää siis ulos.
Me keksimme viime kesänä lavatanssit.Siinä täytyy kyllä olla auto et pääsee kiertämään lähi kuntien lavoja.No rahaa siihenkin kyllä menee.Yks kiva on palapelit.Ostatte semmosen jätti palapelin ja teette sitä kimpassa.Hurahtaa monta tuntia.Sit jos sen tekee jollekki pahville mihin saa sen liimattua ni saa taulun.On tosi kivaa vaik voi kuulostaa tylsältä.Lenkkeily on kans yks ehdoton.
Joo, turha naureskella. :) Ne on ihan oikeesti kaveriporukassa tosi kivoja. Toi lavatanssijuttukin kuulostaa kivalta. Onkohan niissä sellaista "romantiikkaa" niinkuin vanhoissa elokuvissa.