Aika hauska
teksti tuolt
4201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siinä se taas nähdään yksi syy sinkkuuteen. Kas kun suomalaiset taatusti ymmärtävät vieläkin huonommin flirttailun päälle.
kysessä olla se kuuluisa Suomalaisten huono itsetunto. Siis jos nainen lähestyy, äijä aattelee, että "se on vaan ystävällinen".
monet treffit ovat jääneet tekemättä, kun en ole tulkinnut naisten eleitä oikein.
Mulle tuli enimmäisenä mieleen tämä:
"Johtava tutkija, tohtori Coreen Farris kuitenkin lohduttaa naisia muistuttamalla, että tutkimustulokset ovat keskimääräisiä; jotkut miehet toki ovat erittäin taitavia sosiaalisten vihjeiden tulkitsijoita".
Miksiköhän naisia pitää asian johdosta lohduttaa? Onko se niin, että naisille se vihjeiden antaminen on oleellinen osa ilmaisua? Eli menettääkö nainen jotain ilmaisustaan, jos hän ihan vain suoraan ilmaisisi tarkoituksensa?
Koko artkkeli lähinnä ilmaisee sen ristiriidan, mikä on miesten ja naisten lähestymistavoissa. Toki on kiva saada tietää, että tuokin on biologinen ero. Josko siltäkin osin sitten nöyrrytään tosiasioiden edessä?