Kuiva naama

Mulla on hirveen kuiva naama aina näin syksysin (hilseilee yms)et olisko mitää keinoa saada se "paranemaan"?
2529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itselläni on atooppinen ja kuiva iho.

Olen saanut kasvojen ihon pysymään kauniin kimmoisana ja hyvässä kunnossa Body Shopin tuotteilla. Yövoiteena käytän E-vitamiini sarjan yövoidetta ja päivisin käytän hamppukasvovoidetta.

Yövoide tekee ihon ihanan silkkisen ja hamppuvoide pitää ihon kosteuden kovassakin tuulessa ja pakkasessa.

Suosittelu on tietenkin hankalaa, sillä jokaisella on erilainen iho ja mikä minulle sopii, ei välttämättä sovi muille, mutta käy pyytämässä näytteet näistä tuotteista Body Shopista, niin saat kokeiltua tuotteita. Minulle nämä ainakin ovat auttaneet hurjasti!

Äänestä

Louis Widmer Remederm apteekista. Toimii tosiaan kuivalla iholla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jekkuli kirjoitti:

Mulla on hirveen kuiva naama aina näin syksysin (hilseilee yms)et olisko mitää keinoa saada se "paranemaan"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu