Peten kannalta putoaminen oli huono juttu

Finaaliin pääsyn pääpointti ei ole se, että "joutuu levy-yhtiöiden pompoteltavaksi", vaan se, että pääsee esiintymään isolle areenalle, isolle liveyleisölle, kameroille, saa ainutkertaisen kokemuksen. On hienoa päästä tulkitsemaan hyviä biisejä sellaiselle lavalle. Pete-fanien on turha iloita Peten putoamisesta.

Itse olen tietysti tyytyväinen finaalikaksikkoon. Petejä on Suomi pullollaan. Jo riitti.
2248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Idols voittaja pääsee esiintymään Hartwall Areenalle YHDEN kerran.

Vuodeksi eteenpäin on keikat myyty sopimushinnalla josta artisti ei saa paskaakaan.
Keikkapaikkoina mm. tavaratalot.

Biisit tehdään nopeasti että saadaan vain levy äkkiä ulos ja myyntiin.

Idols voittajalla tehdään vain NOPEASTI rahaa. Tulevaisuudella ei ole mitään väliä sillä vuoden päästä valitaan jälleen uusi rahasampo edellisen vuoden loppuun ajetun tilalle.

Äänestä
  • Näissä Idols- ja Popstars-kilpailuissa nyt vain pääsee usein keskinkertaisuuksia kärkeen. Silloin harvoin kun oikeasti hyvä voittaa Idolsin, niin se vedetään kyllä heti paremmille areenoille ja studioihin. Ei oikeasti hyvien anneta vajota tavaratalotasolle, koska sitä kautta rahaa tulee vähemmän. Oikeasti hyvällä Idols-voittajalla taotaan rahaa nimenomaan niin, että luodaan vähän särmikkäämpi ja aidompi levy ja sitä kautta pidempi ura.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turha iloita kirjoitti:

Finaaliin pääsyn pääpointti ei ole se, että "joutuu levy-yhtiöiden pompoteltavaksi", vaan se, että pääsee esiintymään isolle areenalle, isolle liveyleisölle, kameroille, saa ainutkertaisen kokemuksen. On hienoa päästä tulkitsemaan hyviä biisejä sellaiselle lavalle. Pete-fanien on turha iloita Peten putoamisesta.

Itse olen tietysti tyytyväinen finaalikaksikkoon. Petejä on Suomi pullollaan. Jo riitti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu