Kertokaa nyt ihan suoraan, että miltä miehestä tuntuu, kun se nätiltä näyttävä nainen paljastuukin ilman vaatteita joksikin ihan muuksi? Tunnetko tulleesi huijatuksi? Voisitko kuvitella silti edelleen olevasi kiinnostunut naisesta, jolla on ruma vartalo?
Olisiko hyvä, jos nainen kertoisi sen suoraan jo ensitreffeillä? Mä olen joskus jopa miettinyt, että suostuisin lähtemään ulos, mutta lähettäisin "vahingossa-tahallaan" alastonkuvan sähköpostiin, niin mies saisi ennakkovaroituksen ja välttyisin nololta tilanteelta, jos mies ei pystyisikään kanssani. En ole kuitenkaan uskaltanut, kun olen ollut varma, etten kelpaisi kuitenkaan.
Onko mielestäsi naisella, jolla on esimerkiksi rumat riippurinnat edes oikeutta etsiä seuraa(kun hyvillä rintseillä ja pukeutumisella pystyy peittämään paljon)?
Olisiko hyvä, jos nainen kertoisi sen suoraan jo ensitreffeillä? Mä olen joskus jopa miettinyt, että suostuisin lähtemään ulos, mutta lähettäisin "vahingossa-tahallaan" alastonkuvan sähköpostiin, niin mies saisi ennakkovaroituksen ja välttyisin nololta tilanteelta, jos mies ei pystyisikään kanssani. En ole kuitenkaan uskaltanut, kun olen ollut varma, etten kelpaisi kuitenkaan.
Onko mielestäsi naisella, jolla on esimerkiksi rumat riippurinnat edes oikeutta etsiä seuraa(kun hyvillä rintseillä ja pukeutumisella pystyy peittämään paljon)?
Vastaukset 18
Vanhimmat
ilman vaatteita. Järkytys se on vain ekaa kertaa naisen riisuville teinipojille, jotka ovat kuvitelleet että alta paljastuisi pornotähden kroppa.
Miehet ovat rumia vartaloja jo nähneet niin paljon, ettei se ole mikään yllätys.
Kyllä mä ainakin uimahallilla ja salin suihkussa olen nähnyt paljon nättejä naisvartaloita. :) Itseasiassa kadehdittavan paljon. :( Mikä niissä naisissa niin rumaa on?
alle 20 vuotiaista timmeistä tytöistä??
Nuoret tytöt tietysti on ihan omaa luokkaansa, mutta kyllä mä tunnen lähes nelikymppisiäkin, joilla mun mielestä on edelleen varsin viehättävä vartalo... Eli te miehet ilmeisesti vaaditte jopa vieläkin enemmän kuin mä kuvittelen? No, se vastaa kyllä kysymykseen sekin... :/
suurin osa normaaleiden ihmisten vartaloista (niin naisten kuin miesten) on melko rumia.
Mallimaailma on vääristänyt minunkin näkemykset. Todellisuus on karua.
panemaan ja riisumaan ovat olleet rumia. En edes muusta haaveile koska itsekin ole jo vanha ja ruma. Mahaa on jonkin verran. Joskus teininä panin pari hyväkroppaista mutta nekään ei olleet kummoisia naamasta.
Suurin osa ihmisistä on rumia. Tämä on karu totuus. Jos et haaveile mistään mallimiehistä niin ei sinulla ole mitään hätää.
Mutta se kertoo vain sen, millaisia naisia sinä olet päässyt panemaan... :)
ole samaa mieltä. Suurimmalla osalla esim. mun kavereista on mun mielestä ihan kaunis kroppa.
No ei sua ol ainakaan liialla itsetunnolla päästy pilaamaan.
Älä siä stressaa niin hemmetist. Rinnat on lapsia varten kuiteski.
Juu juu, huono itsetunto, blaa blaa blaa...
Jos rinnat on vain lapsia vasten, niin miksi miehet sitten jaksaa jauhaa niistä niin paljon? Jos ne on niin yhdentekevät, niin miksi näilläkin palstoilla on ainakin kerran viikossa aloitus siitä miten rumia ne riippurinnat ovatkaan?
Väitätkö ihan tosissasi, että jos menisit sänkyyn ihan perusnätin naisen kanssa ja sillä olisi kamalat rinnat, niin et pettyisi? Älä nyt viitsi olla lapsellinen...
En tietääkseni ole tehnyt noista aloituksista yhtäkään.
Mulle on ihan yks hailee millaset rinnat naisel on, kunhan ei ol liian isot, että kävellessä polviin kolkkaa.
Ennenkään en ole moisesta nipottanut, enkä nipota vast edeskään.
yleistetä. Se vaa tuntuu päällepäi et ne niist jauhais. Komppaan Enriquea, joka on kaukana lapsellisesta.
ainaki että naiset niistä täälä pahiten jauhaa ja tekee niistä itelleen suuremman ongelman ku ne on.
olisit, mutta onhan sillä nyt merkitystä oltava. Valehtelu ei kohduta mua yhtään.
Kun en tajua, miten tissit tähän liittyy. Nehän on siinä paidan alla ja mukana aina. Sekö pitäis kertoa?
Meetkö ns naimaan vaan? Jos niin on, niin anna sitten ittes heilua semmosena kun oot. Helpottaa tilanteita.
ilman rintsikoita ne on rumat ja riippuu.
niin sillä asialla ei oo mitään merkitystä. Vaikka miten tahansa sen asian ajatteliski niin jos mies ihastuu sinuun, niin ei se nyt vartalos takia sua jätäkkää.. Joo illuusioita voi olla, mut ne ei oo sen ihastumisen pohjana.
Ainakaan tuo oma äijäke ei saanut traumoja kun vaatteet heitettiin nurkkaan ja hengissä se on vieläkin, vaikka joutuu jopa päivänvalossa paljasta pintaa joskus näkemään. Tissit roikkuu, pylly voisi olla kiinteämpi, reidet höllyy ja silti se luo useinkin kivoja katseita kun tämän löllyvän runkoni kanssa liikun, vaatteiden kanssa tai ilman.
Kehottaisin siis luottamaan, että tarpeeksi rakastunut mies vaikuttaisi sokeutuvan jonkin asteisesti x)